בחירה קלה להשכלה

מידע על בגרות ופסיכומטרי

הדרך לתואר ראשון עוברת דרך מבחן פסיכומטרי ולפעמים שיפור ציוני תעודת בגרות.

קיימים עשרות מוסדות לימוד ואנו קיבצנו אותם עבורכם.

סמנו את מוסדות הלימוד ואלו יחזרו אליכם עוד היום עם הצעה מותאמת אישית עבורכם.קורסי פסיכומטרי ובגרות

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

בגרות בקמפוס

בגרות בקמפוס

מיקום: חיפה והסביבה
היי קיו

היי קיו

מיקום: כל הארץ
חרשן

חרשן

מיקום: תל אביב והמרכז
המכון הטכנולוגי חולון

המכון הטכנולוגי חולון

מיקום: תל אביב והמרכז
בית ספר זינוק

בית ספר זינוק

מיקום: חיפה והסביבה,תל אביב והמרכז,ירושלים והסביבה
מור קורן

מור קורן

מיקום: השרון והסביבה,תל אביב והמרכז
תיכון תל אביב

תיכון תל אביב

מיקום: כל הארץ
smart פסיכומטרי

smart פסיכומטרי

מיקום: כל הארץ
גימנסיה בגרויות

גימנסיה בגרויות

מיקום: כל הארץ
EZ Way

EZ Way

מיקום: כל הארץ
הבית של תמר

הבית של תמר

מיקום: השרון והסביבה,תל אביב והמרכז
המכללה למינהל

המכללה למינהל

מיקום: כל הארץ
יואל גבע

יואל גבע

מיקום: כל הארץ
מכללת דעת השרון

מכללת דעת השרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת אור חיה

מכללת אור חיה

מיקום: ירושלים והסביבה
1   2   3   4      הבא

מידע כללי על לימודי בגרות ופסיכומטרי

אודות הבחינה הפסיכומטרית:

מבחן הפסיכומטרי אינו דומה כלל לבחינות אחרות. מבחני קבלה פסיכומטריים הם מבחני קבלה אחידים ומשותפים לכלל המוסדות להשכלה גבוהה בארץ. כלומר, אם ברצונכם להתקבל למוסד ישראלי להשכלה גבוהה כדי לרכוש תואר אקדמי, אתם מוכרחים לגשת למבחן פסיכומטרי. המבחן הפסיכומטרי נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

ההישגים בבחינה הפסיכומטרית מהווים כיום את המשקל הרב והחשוב ביותר בנתוני הקבלה למוסדות לימודים אקדמיים. מוסדות הלימוד נעזרים בציוני המבחן הפסיכומטרי למיון מועמדיהם לחוגים השונים. אין הגבלה של מספר הפעמים שמותר לגשת לבחינה הפסיכומטרית, בתנאי שמתקיים הכלל הבא: חייב להיות הפרש של 4 חודשים לפחות בין כל שתי בחינות.

הבחינה מתורגמת למספר שפות (עברית, ערבית, רוסית, צרפתית, ספרדית, ונוסח משולב - עברית/אנגלית), כך שניתנת אפשרות שווה לכל נבחן ששפתו אינה עברית. מומלץ להיבחן בשפה שבה שולטים טוב יותר. נוסח משולב/אנגלית מיועד לנבחנים ששפת אמם אנגלית, וכן למי ששפת אמם אינה עברית, אך שליטתם בעברית או באנגלית טובה יותר משליטתם בשפות הבחינה האחרות.

הבחינות הפסיכומטריות נערכות גם בכמה מדינות באירופה, בארה"ב ובדרום אמריקה. ניתן להיבחן פעם בשנה באירופה ארה"ב ואמריקה הלטינית. הציונים יועברו בתוך 45 יום לאוניברסיטאות או למכללות. מבחן פסיכומטרי סטנדרטי כולל שלושה נושאים מרכזיים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית, כאשר יש לענות על שאלות מורכבות בזמן קצר (30 שאלות בתוך 25 דקות לפרק). כדאי להשקיע רבות בהכנה למבחן לשם השגת ציון גבוה ככל שאפשר, בעל הציון הגבוה יהיה בעל סיכוי גבוה יותר להתקבל לקולטה המבוקשת.

על מנת להשיג את הציון הגבוה ביותר מומלץ להשתתף בקורסי ההכנה אשר מוצעים במספר מכונים בארץ: לחמן, אנקורי, היי קיו, איזי ווי ועוד... שם מיטב המורים בעלי ציוני פסיכומטרי גבוהים במיוחד מכינים את התלמידים להצלחה במבחן. קורסי הפסיכומטרי מעבירים את החומר בצורה קלה להבנה, לאחר שנים של מחקר והבנה מעמיקה של אופי המבחן וצורכי התלמידים הניגשים אליו.

ההרשמה לבחינה מתבצעת באמצעות הדואר ובאתר האינטרנט. כל מה שעליכם לעשות הוא לקנות את ערכת ההרשמה לבחינה, הנמכרת בכל החנויות (רצוי לקנות את ערכת ההרשמה בשפה בה אתם נבחנים, אך אין הדבר הכרחי לתהליך ההרשמה), לגשת לדואר, לשלם עבור הבחינה, לשלוח את השובר למרכז הארצי לבחינות ולהערכה. או להיכנס לאתר האינטרנט של מרכז הבחינות והערכה ולשלם באמצעות כרטיס האשראי על הבחינה.

אודות בחינת הבגרות:

תעודת בגרות היא תעודה ישראלית, הניתנת עלי ידי משרד החינוך. תעודה הבגרות מעידה על הצלחתו והישגיו של התלמיד בדרישות הלימודיות והחוקיות של משרד החינוך התרבות והספורט בישראל. מבחני הבגרות הם מבחנים השוואתיים הנערכים על ידי משרד החינוך ועל ידי בתי הספר שבו למד התלמיד.

תעודת הבגרות הכרחית על מנת להמשיך ללימודים אקדמיים (לימודי תואר ראשון). למסלולים מיוחדים כמו רפואה נדרשים גפ מבחני מיון נוספים וראיון קבלה מיוחד, אך תעודת הבגרות היא התנאי הבסיסי ביותר. הקבלה ללימודים אקדמיים מתבצעת על ידי שיקלול ממוצע הבגרויות וציון הפסיכומטרי של המועמד, משמע – ככל שיש למועמד ציוני בגרויות גבוהים יותר, כך סיכוייו להתקבל ללימודים אקדמיים גבוהים יותר וציון ואין חובה להוציא ציון פסיכומטרי גבוה. אין זה אומר שמועמד בעל ציון פסיכומטרי נמוך במיוחד יתקבל ללימודים – ישנם ציונים מינימלים לקבלה.

*המוסדות האקדמיים בישראל מכבדים גם תעודת בגרות שאינה ישראלית, אך לאלה תנאי קבלה מיוחדים. תעודת הבגרות כוללת נתונים מזהים של התלמיד ושל מוסד הלימודים. בצד ימין של התעודה נמצאת רשימת המקצועות בהם נבחן התלמיד במסגרת הבחינות הממלכתיות והחיצוניות. בצד השמאלי של התעודה מופיע רשימת המקצועות אשר נלמדו ובהם נבחנו במסגרת בית הספר. לכל מקצוע בתעודת הבגרות מוגדרת גם רמת הבחינה והציון שניתן לתלמיד במקצוע. יחידות הלימוד הינם רמות לימוד המראות את מידת העמקה במקצוע ורמת הקושי.

טווח הרמות למקצועות השונים הוא בין ‏1 יחידת לימוד ל - ‏5 יחידות לימוד. מינימום היחידות המותנה לזכאות עבור תעודת בגרות הוא כ -‏20 יחידות לימוד. תהליך ההרשמה לבחינות הבגרות מצריך פתיחת תיק נבחן באגף הבחינות. על הנבחן להגיע עם ת"ז, שתי תמונות דרכון, ודמי פתיחת תיק נבחן. לאחר ההרשמה יקבל הנבחן שוברי הרשמה שבהם ניתן לשלם בבנק. מיקום ושעת הבחינה נשלח לנבחן בדואר.

שקלול ממוצע הבגרות לאוניברסיטה:
השקלול נערך לפי כל מקצוע ומס' יחידותיו. מהלך חישוב השקלול מוסיפים 10 נקודות למקצוע שנלמד ב-4 יחידות ו-20 נקודות למקצוע שנלמד ב-5 יחידות.המקצועות מתמטיקה ואנגלית מקנים 25 נקודות בשקלול, אם הם נלמדו ברמת 5 יחידות ו-12.5 נקודות, אם נלמדו ברמת 4 יחידות.