בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי שפות

בין אם אתם מעוניינים ללמוד שפה נוספת ובין אם אתם רוצים לשפר את שטף הדיבור שלכם,

לימודי שפות יקנו לכם יתרון אמיתי ויקדמו אתכם מקצועית בעבודה ובחיים.

סמנו את מוסדות הלימוד שמהם תרצו לקבל הצעה ואלו ישובו אליכם עם הצעה מותאמת אישית.


לימודי שפות

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

ברליץ

ברליץ

מיקום: כל הארץ
English 100

English 100

מיקום: תל אביב והמרכז
Dalloway

Dalloway

מיקום: תל אביב והמרכז
ברייט אינגליש

ברייט אינגליש

מיקום: תל אביב והמרכז
בית הספר האמריקאי

בית הספר האמריקאי

מיקום: כל הארץ
המכון לידידות סין

המכון לידידות סין

מיקום: כל הארץ
מכללת דעת השרון

מכללת דעת השרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת צפת

מכללת צפת

מיקום: צפון
מכללת רון

מכללת רון

מיקום: תל אביב והמרכז
בית ספר דיאלוג

בית ספר דיאלוג

מיקום: כל הארץ
המכון לידידות אמריקה

המכון לידידות אמריקה

מיקום: כל הארץ
אמריקן ישראל קולג

אמריקן ישראל קולג'

מיקום: חיפה והסביבה,תל אביב והמרכז
מכון סרוונטס

מכון סרוונטס

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת עמל

מכללת עמל

מיקום: צפון,תל אביב והמרכז,באר שבע והדרום
מכללת ארז

מכללת ארז

מיקום: צפון
1   2      הבא

מידע כללי על לימודי שפות

בשנים אחרונות עולה החשיבות של לימודי שפות כצורך אישי ועסקי כאחד. לימודי שפות אפשריים כחלק מלימודי תואר ראשון או כקורס יחיד במסגרת לימודי תעודה. לימודי שפות בעולם שהוא כפר גלובלי יפתחו בפניך ערוץ תקשורת בין דוברי שפות שונות בתחומים שונים, ויפתחו קשרים עם מיליוני אנשים ברחבי העולם.

לימודי שפה מקנים כלים לדבר, לקרוא ולכתוב בכל שפה בה תחפוץ, וכך תפתח בפניך צוהר לעולם חדש המאפשר התפתחות אישית ועסקית עם אנשים ברחבי העולם. כמו כן, תוכלו ליהנות מסרטים וספרים שהתרגום להם אינו זמין.

מלבד היתרונות הנ"ל ישנם עוד יתרונות רבים ללמידת שפה חדשה, כגון: ידע של שפות רבות הופך את האדם לנייד ובינלאומי יותר – הוא יוכל להסתדר ולתקשר עם אנשים בכל מקום שבו יהיה בעולם. כמו כן, אדם הרוצה לנסוע לחו"ל לתקופה ארוכה ימצא שיותר קל להסתדר במציאות הלא מוכרת ביתר קלות אם ידע איך לתקשר עם האנשים במקום החדש.

ידיעת השפה האנגלית מסייעת להתקבל לעבודה בקלות רבה, לא פעם ישנה דרישה לשליטה בשפה האנגלית – דיבור, קריאה וכתיבה. ידיעת שפה מאפשרת לעבוד בתחומי התרגום, העריכה ואף ההוראה. ידיעת שפה יכולה לפתוח גם אופציות תעסוקה בעולם התיירותי ואף בדיפלומטיה. אחד המגזרים שעושה שימוש בבתי הספר ללימודי שפות, הוא הגזר העסקי. ידיעת שפה שונה ברמה גבוהה פותחת הזדמנויות עסקיות רבות ומאפשרת לעסק להפוך מעסק מקומי לעסק בינלאומי. עבודה עם נציגי חברות זרות מחו"ל, פתיחת שערי מסחר והשליטה בהבנת תנאי המסחר מחייבת את אנשי העסקים להפגין שליטה מלאה בשפות שונות.

בישראל ניתן ללמוד שפות שונות במגוון בתי הספר הפרטיים וכן במסדות להשכלה גבוהה, ניתן גם לקחת קורסים מזורזים ללימוד השפה בזמן קצר. כמו כן, ניתן ללמוד את השפה הרצוייה במדינה בה מדברים את השפה. השהייה בחו"ל, התרגול האינטנסיבי והשימוש היומיומי בשפה, יוצרים תנאים אופטימליים המאפשרים להטמיע ולהפנים את השפה בצורה היעליה ביותר. במסגרת הלימודים בחו"ל נהנים הסטודנטים לא רק מחווית לימודים שונה, אלא גם זוכים להכיר אנשים חדשים מארצות שונות ואת ההוויה והתרבות המקומית.

תוכנית הלימודים בחו"ל כוללת גם לימודי אמנות, בישול, צלילה, שייט, גלישה והכל בקבוצות קטנות וברמות לימוד שונות. חלק מן השפות אותן ניתן ללמוד בישראל הן: אנגלית, רוסית, ערבית, יידיש, הולנדית, יוונית, טורקית, אספרנטו, פורטוגזית, סינית, יפנית, ספרדית, גרמנית, איטלקית וכמובן, עברית. במסגרת הלימודים נלמדת השפה עד לרמת הניבים ותתי ניבים, גם בשפות זניחות שאינן בעלות חשיבות לאנשים רבים בארץ, כגון: מנדרינית, טיגרית, גרמנית ועוד...

לפני התחלת הלימודים, עורכים המוסדות מבחני התאמה, אשר יקבעו את רמת הקורס המתאימה לכל תלמיד ותלמיד. החלוקה לרמות שונות יוצרת קבוצת לימוד אחידה ומאפשרת לכל התלמידים להתחיל באותה רמת שליטה בשפה הנלמדת. מוסדות הלימוד בארץ מותאמים גם ללימוד ילדים בכל הגילאים ובכל הרמות. ידוע שילדים הם בעלי יכולת קליטה מהירה ובגיל צעיר הם מסוגלים לקלוט דברים חדשים כמו אותיות, סמלים ומספרים בצורה טבעית ומהירה יותר. לכן, מומלץ לעודד את הילדים כבר בגיל צעיר ללמוד שפה זרה ולבדר איתם בשפה המבוקשת. אחת הדרכים שבהם ניתן ללמד ילדים שפה נוספת היא ע"י ספרים ושירים בשפות שונות.

כמו כן, ניתן לפנות ולהתעניין במגוון הקורסים המוצעים לילדים – הלימודים מתנהלים בקבוצות קטנות או כשיעורים פרטיים אחד על אחד. כל הקורסים מועברים ע"י מורים מקצועיים ומוסמכים השולטים בשפה הנלמדת.

עלות הלימודים:
עלויות הלימודים בכל מוסדות הלימוד דיי זהות. העלות נקבעת בכל שנה בהתאם לביקוש בשוק. עלות לימודי שפה במסגרת תואר ראשון לשפות או תואר מתקדם אחר עומד על כ- 10,000 שקל בשנה באוניברסיטה ועוד 25,000 בשנה במוסד לימודים פרטי.

היכן ניתן ללמוד:
לימודי שפות ניתן ללמוד במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ: אוניברסיטאות, ברליץ, וול סטריט, המכון לידידות אמריקה, דיאלוג (בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה), מכללת בית ברל, מכללת נצרת עילית ועוד.. ניתן גם ללמוד במכוני תרבות אשר מעשירים את חיי התרבות בארץ ונותנים טעימה מקומית של חו"ל. כמובן שניתן ללמוד שפה גם באופן פרטי דרך האינטרנט. ישנם אתרים בתשלום או בחינם שבהם ניתן להרחיב את אוצר המילים, לשפר את מיומנות הקריאה והכתיבה בשפות השונות.