בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי ספרדית

הגעתם להחלטה שאתם רוצים ללמוד או לשפר שפה? קיבצנו עבורכם בתי ספר ומכללות מובילים בתחום לימודי ספרדית. מלאו פרטים וסמנו את מוסד הלימוד שממנו תרצו לקבל פרטים בתחום לימודי ספרדית כגון, מחירים, שעות לימוד ועוד.


לימודי ספרדית

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

ברליץ

ברליץ

מיקום: כל הארץ
בית ספר דיאלוג

בית ספר דיאלוג

מיקום: כל הארץ
מכון סרוונטס

מכון סרוונטס

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת עמל

מכללת עמל

מיקום: צפון,תל אביב והמרכז,באר שבע והדרום
המכון לידידות אמריקה

המכון לידידות אמריקה

מיקום: כל הארץ

הכל על לימודי ספרדית

למה כדאי ללמוד ספרדית לפני שנוסעים לטייל או לעבוד?
ישנן שבע סיבות מרכזיות שבגללן כדאי ללמוד ספרדית לפני שנוסעים לעבוד או לטייל באירופה או באחת מארצות אמריקה (הצפונית, המרכזית או הדרומית):

  1. הידעתם? השפה הספרדית היא השפה השלישית המדוברת בעולם (אחרי אנגלית וסינית). בעולם ישנם כ-400 מיליון דברים ילידיים של השפה הספרדית, מה שהופך את השפה הספרדית לאחת השפות המשפיעות ביותר בעולם. משתמשים בה כשפה ראשונה בספרד, רוב מדינות אמריקה הלטינית, חלק מהקריביים ומהפיליפינים, בחלק מצפון אפריקה ומיליוני אנשים בארצות הברית.
  2. הידעתם? השפה הספרדית היא השפה השלישית המדוברת בעולם (אחרי אנגלית וסינית). בעולם ישנם כ-400 מיליון דברים ילידיים של השפה הספרדית, מה שהופך את השפה הספרדית לאחת השפות המשפיעות ביותר בעולם. משתמשים בה כשפה ראשונה בספרד, רוב מדינות אמריקה הלטינית, חלק מהקריביים ומהפיליפינים, בחלק מצפון אפריקה ומיליוני אנשים בארצות הברית.
  3. ספרדית היא השפה הרשמית השנייה בארה"ב. בשל כך חברות רבות מפתחות מוצרים המיועדים לשוק זו בשפתו, בספרדית.
  4. ידיעת השפה הספרדית מהווה פתח ללימוד כל השפות הלטיניות: לימוד וידיעת ספרדית מאפשרים לימוד מהיר של כל יתר השפות הלטיניות (צרפתית, איטלקית וכד') ואף הבנת דובריהן מבלי ללמוד את השפות עצמן.
  5. לימוד השפה הספרדית הוא הכלי הטוב ביותר להכרת התרבות הלטינית: השירים הידועים, הסרטים, הריקודים ועוד.
  6. ידיעת הספרדית תאפשר לך טיול שונה ועשיר בחוויות באמריקה הלטינית ובספרד. ללמוד ספרדית ולדעת ספרדית מאפשרים תקשורת ישירה עם המקומיים ומוסיפה לטיול מימד אחר של תחושת התרבות והאדם בארץ בה מטיילים.
  7. ספרדית שפה קלה ללימוד. בספרדית הוגים מילים בדיוק כפי שכותבים אותן ולכן הלימוד של השפה מהיר מאוד יחסית לשפות אחרות. לכן, לומדים רבים בוחרים ללמוד ספרדית כדי לרכוש שפה נוספת בזמן קצר ככל האפשר.

למה כדאי ללמוד ספרדית לפני שנוסעים לטייל או לעבוד?
לומדי ספרדית רבים מבקשים ללמוד לדבר ספרדית מבלי ללמוד דקדוק. הם סבורים כי כיוון שמטרת הלימוד שלהם היא להצליח לדבר ספרדית, הם אינם צריכים כלל ללמוד את הדקדוק הספרדי, שהרי אין בו צורך להשגת מטרתם.

בעיני, ההשוואה בין ללמוד דקדוק לבין ללמוד לדבר היא השוואה שגויה.
ללמוד בדרך נכונה לדבר ספרדית, כלומר, להשיג את התוצאות הטובות ביותר בזמן הקצר ביותר, משמעו ללמוד את כל האופנים של השפה הספרדית: ללמוד דקדוק ספרדי, ללמוד אוצר מילים, לתרגל דקדוק, לתרגל דיבור וכד'.

ללמוד רק לדבר, משמעו רק לתרגל דיבור. אך אם לא לומדים דבר מה יש לתרגל? חסר השלב הראשוני של הלימוד. לאחריו צריך לתרגל.

חשוב ללמוד גם את הדקדוק הספרדי כאשר מטרת הלימוד היא לדבר ספרדית. ישנן לכך שתי סיבות מרכזיות. הסיבה הראשונה , היא שלצורך דיבור בספרדית צריך להכיר את כל מכלול המרכיבים של לימוד השפה (דקדוק, האזנה, דיבור וכד').

הסיבה השנייה היא ייחודית לשפה הספרדית. בספרדית הגיית המילים פשוטה מאוד - מקריאים בדיוק מה שכתוב. לכן מורה טוב מצליח ללמד תלמיד מתחיל תוך כשעתיים להקריא נכון כל מילה בספרדית. המשמעות של עובדה זו מרחיקת לכת, מכיוון שבספרדית לא צריך את המורה שיקריא כיצד נהגות המילים, אלא שילמד כיצד לבנות משפטים.

שתי סיבות אלו מובילות למסקנה אחת: לא כדאי, לא יעיל, לעשות קיצור דרך וללמוד לדבר בלי ללמוד דקדוק. חשוב לציין כי בלימוד דקדוק הכוונה היא ללימוד עקרונות מבני השפה ולא להתפלפלות דקדוקית במבנה זה או אחר. ללמוד לדבר ספרדית מבלי ללמוד את המבנים של השפה הספרדית, הוא בלתי יעיל, כלומר, ידרוש זמן רב יותר על מנת שהלומד יצליח לדבר, קצב התקדמות שלו יהיה איטי יותר והוא אף ישכח מהר יותר את מה שלמד.