בחירה קלה להשכלה

קורס די ג'יי מקצוע לחיים

מוזיקה טובה היא אחד הקריטריונים להופעה מוצלחת או מועדון טוב. בשביל מוזיקה טובה צריך DJ, או בעברית: תקליטן, טוב. אחד מקצועי שיודע לעומק את העבודה ולא סתם מחליף תקליטים. קורס DJ הוא קורס העוסק בהכשרה מקצועית של אנשים בדרך להיות תקליטנים.

DJ, תקליטן בעברית, הוא אדם הבוחר מוזיקה מוקלטת ומנגן אותה עבור המאזינים. די ג'יי טוב לא רק בוחר איזו מוזיקה לנגן במסיבות, באירועים או במועדונים, הוא גם אחראי על מצב רוחם של המוזמנים / חוגגים, ומשפיע על האווירה במסיבה ועל החוויה של האורחים.

במסגרת קורס DJ לומדים את רזי המקצוע. במהלך הקורס לומדים על תיאוריות מוזיקליות שונות, הקשבה מקצועית למוזיקה, הכרת הציוד הטכני והמקצועי המשמש תקליטנים, מערכת הקלטה, מערכת הגברה, סאונד, מיקסר, מיקרופון, מכשירי שמיעה, אזניות, מיומנויות לביצוע מיקסים לסגנונות מוזיקליים שונים ועוד.

עבודת הדי ג'יי כוללת גם שימוש באפקטים שונים, בעריכה מוזיקלית ובתכנון כולל של ערב השמעה. כל אלו נלמדים אף הם במסגרת קורס DJ.

מטרות קורס DJ

גיבוש והשגת שליטה מקצועית בציוד המוזיקה, פיתוח יכולות מיקס לסגנונות מוסיקליים שונים, פיתוח שמיעה קצבית, והבנה מקצועית של עריכה מוזיקלית.

במסגרת קורס DJ תוכלו להתמקצע במוסיקה אלקטרונית, במיקסים, בלמידה על קצב והרמוניה, ועוד. בנוסף ישנן כמה אופציות בתוך הקורס לפי בקשת המתלמד.

קבלה לקורס DJ מותנית בראיון אישי וידע בתפעול בסיסי במחשב ואינטרנט, רקרע מוזיקלי בסיסי, ניסיון ביצירה, מעבר של מבחן מוזיקליות קצב ושמיעה, הגשת תיק עבודות גיל מינמאלי של 18 שנה.

מחירו של קורס DJ נע בין 6,000 ל – 30,000 ₪, בהתאם לסוג הקורס ולמקום הלימודים בו בחרתם ללמוד. אורכו של הקורס הינו בין שמונה חודשים לשנה והוא נלמד בבתי ספר מיוחדים ברחבי הארץ.

בסיומו של קורס DJ תקבלו כלים ומיומנויות ותצברו ידע נרחב בעזרתם תוכלו לפצוח בקריירת תקליטן מקצועי: החל משימוש בתוכנות השונות לעריכת מוזיקה ועד לכלים של שיווק והפצה עצמית, השגת הופעות ומקומות שונים לפעול ועוד.

אנשים מוכשרים מאד, אשר יצליחו להשתלב בתחום באופן חזק ולהצליח – יזכו להזמנות להופעות בכל רחבי העולם!

שכרו של DJ מצליח הינו כ - אלפיים ₪ להופעה, כאשר הסכום משתנה בהתאם למידת ההצלחה ולמקום בו אתה מופיע.

נכון, גם מי שעשה קורס DJ יתקשה לפרוץ בתחום הזה, כמו בכל תחום אחר של אומנויות הבמה, אך ברגע שתסיימו קורס DJ, תהיו מספיק מקצועיים על מנת להתחיל בהופעות קטנות במועדונים קטנים ואירועים פרטיים.אם תהיו טובים, השם שלכם יתגלגל מפה לפה ובסוף, יש סיכוי לא רע שתעלו על דרך המלך להצלחה