בחירה קלה להשכלה

מכון אבני

מכון אבני לאמנות ועיצוב תל-אביב, הנו בית הספר הגדול, החשוב והוותיק בתל-אביב ללימודי אמנות ועיצוב. המכון ממוקם בעיר תל אביב-יפו במתחם נגה וידוע בשורה ארוכה ומפוארת של אמנים ישראלים אשר עברו בשעריו.

מכון אבני ממשיך כיום מסורת רבת שנים של הוראת האמנויות הגבוהות והעיצוב, תוך התחדשות תמידית והתפתחות אמנותית עכשווית. בשנים האחרונות עורך בית הספר שינוי חשיבתי אשר מתבטא בהתנהלותו ובשיטות הלימוד שבו.

המכון דוגל בנתינת הכלים האמנותיים והעיצובים הטובים ביותר לסטודנטים ומעודד את התפתחותם האישית- תוך נתינת ביטוי לחדש, הניסיוני והנועז שביצירה. בעזרת שילוב נכון של מסורת וחדשנות, ניסיון וטכניקות מתקדמות, מעצבים צעירים ואמנים ותיקים, שומר מכון אבני את מעמדו כמוביל בעולם האמנות.

באבני אנו מאמינים כי תהליך הלימוד הנכון והאיכותי ביותר הינו זה, בו הסטודנט והמנחה, המקיימים ביניהם מפגשים ברמות שונות, הם היוצרים את מסגרת הלימוד. גישה זו מתאפשרת כתוצאה מהדדיות בין המרצה לתלמיד, כאשר על הסטודנט מוטלת אחריות להתפתחותו האישית.

החל משנת 2000, משתף מכון אבני פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה בכדי לאפשר לסטודנטים לקבל תואר אקדמי של האוניברסיטה הפתוחה. הענקת תואר זה הנה פן אחד מההתפתחות החדשה בה צועד המכון, תהליך הכרוך בשינויים מרחיקי לכת.

לשם כך, מקיים המכון תכנית לימודים איכותית ומיוחדת במינה, השמה דגש על הדרך ולא רק על התוצאה.שיטת ההוראה המיוחדת המשלבת תכנית בסיס למדעי האמנויות והעיצוב לכלל הסטודנטים במכון, תוך שאיפה לרמה מקצועית גבוהה בשנים ג' ו-ד'.

מכון אבני הינו מכללה ייחודית גם בכך שמציע מגוון רחב של מסלולי לימוד אקדמיים לתואר ראשון B.A, לצד לימודי תעודה והנדסאים בתחומי אמנות ועיצוב.

מכון אבני דוגל בנתינת הכלים האמנותיים והעיצוביים הטובים ביותר לסטודנטים ומעודד את התפתחותם האישית. רמת הלימודים במסלולי הלימודים השונים במכון גבוהה ביותר, ומאפשרת הכשרה של אמנים ומעצבים חדשניים ואיכותיים.

בוגרי המכון זוכים בתואר או תעודה נחשבים, בהתאם למסלול הלימודים הנבחר, שמאפשרים להם להשתלב בעולם האמנות והעיצוב בארץ ובעולם.

אם יש לכם את התשוקה ואת הלהט, בואו לסוהו מעורר ההשראה של ת"א, ותנו לנו להעניק לכם את הכלים שיאפשרו לכם לבטא אותם.

 • לאתר מכון אבני


 • מיקום מוסד הלימודים:
  תל אביב


  הרשם לקבלת פרטים

  מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

  סרטוני וידאו של מכון אבני

  מידע על תחומי לימוד של מכון אבני

  לימודי עיצוב תעשייתי במכון אבני

  אודות המסלול:
  תכנית הלימודים שנה א':
  השנה הראשונה היא שנת המבוא ומיועדת להכניס את התלמיד לעולם העיצוב ולספק לו את הכלים המקצועיים, שישמשו אותו בהמשך לימודיו ובהמשך דרכו כמעצב. התלמיד יתוודע אל מושגי היסוד והחשיבה של העיצוב והאמנות. במקביל יפתח התלמיד את מיומנויות הביטוי החזותי שלו ברישום ובפיסול. התלמיד ירכוש את השליטה באמצעי הביטוי המקצועיים ואת הידע בפרקים הראשונים של תורת החומרים והעבודה בסדנא. כמו-כן יקבל התלמיד את החלק הראשון של ההעשרה העיונית בתולדות האמנות והעיצוב.

  קרא עוד על לימודי עיצוב תעשייתי במכון אבני >>

  לימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכון אבני

  תנאי רישום/קבלה:
  אודות המסלול:
  תכנית הלימודים שנה א':
  השנה הראשונה היא שנת המבוא ומיועדת להכניס את התלמיד לעולם העיצוב ולספק לו את הכלים המקצועיים, שישמשו אותו בהמשך לימודיו ובהמשך דרכו כמעצב. התלמיד יתוודע אל מושגי היסוד והחשיבה של העיצוב והאמנות. במקביל יפתח התלמיד את מיומנויות הביטוי החזותי שלו ברישום ובפיסול. התלמיד ירכוש את השליטה באמצעי הביטוי המקצועיים ואת הידע בפרקים הראשונים של תורת הבנייה. כמו-כן יקבל התלמיד את החלק הראשון של ההעשרה העיונית בתולדות האמנות והעיצוב. כל אלה ישמשו את התלמיד בתחילת יצירתו כמעצב בתרגילי מבוא לעיצוב-פנים והכרת החלל.

  קרא עוד על לימודי אדריכלות ועיצוב פנים במכון אבני >>

  לימודי עיצוב תקשורת אינטראקטיבית במכון אבני

  אודות המסלול:
  תכנית הלימודים שנה א':
  השנה הראשונה ללימודים במחלקה לתקשורת אינטראקטיבית נועדה לתת יסודות אינטלקטואלים - קונספטואליים ובסיס טכני לשנים הבאות. במהלך השנה יתוודע הסטודנט לשפה המיוחדת של תחום לימודיו דרך סטודיו הליבה "סטודיו אינטראקטיב" שילווה אותו לאורך שנות לימודיו במכון. לצד זה הוא ילמד שורה של תכנים הנוגעים בתשתית המקצועית העתידית באמצעות התייחסות לסוגיות של רישום, צבע, צילום, ווידאו ותוכנות לעיבוד תמונה ועיצוב גרפי. במקביל, ילמד הסטודנט מספר קורסים עיוניים שיפתחו את רוחב אופקיו האינטלקטואליים ההכרחיים לעבודת המעצב.

  קרא עוד על לימודי עיצוב תקשורת אינטראקטיבית במכון אבני >>

  קורס עיצוב אופנה במכון אבני

  תקציר:
  מה אפשר להגיד על אופנה ? מעניינת עד מטופשת, יקרה באופן מקומם עד זולה להחפיר, יפה עד מזעזעת, מתוחכמת עד שטחית להרגיז.

  קרא עוד על קורס עיצוב אופנה במכון אבני >>

  קורס אדריכלות ועיצוב פנים במכון אבני

  תקציר:
  תכנית לימודי הערב מורכבת בצורה ממוקדת ומרוכזת ובה נלמדים מקצועות הליבה בתחומי עיצוב הפנים אשר מטרתם לבנות את הגרעין היצירתי של המעצב, ולפתוח את עולם העיצוב בפני התלמיד כדי שיכיר את עושרו וגיוונו, תוך הדגשה והתמקדות בעיצוב פנים.

  קרא עוד על קורס אדריכלות ועיצוב פנים במכון אבני >>

  קורס עיצוב תעשייתי במכון אבני

  תקציר:
  תכנית לימודי הערב במחלקת העיצוב התעשייתי מגלמת מסלול מרוכז ומתומצת המאפשר הקניית ידע בסיסי בעולם העיצוב התעשייתי, תוך הכרות עם כל הכלים הטכניים, הידע התיאורטי והמעשי הנדרש בעבודת המעצב.

  קרא עוד על קורס עיצוב תעשייתי במכון אבני >>

  קורס אומנות במכון אבני

  תקציר:
  תכנית לימודים זו מגלמת מסלול מרוכז ומתומצת המאפשר הקניית ידע במקצועות האמנות, תוך הכרות עם כל הכלים הטכניים, הידע התיאורטי והמעשי הנדרש בעבודתו של האמן בן זמננו.

  קרא עוד על קורס אומנות במכון אבני >>

  קורס תקשורת חזותית במכון אבני

  תקציר:
  תכנית לימודי הערב לתקשורת חזותית מורכבת בצורה ממוקדת ומרוכזת, המעניקה לסטודנט בסיום המסלול כלים שיאפשרו לו להשתלב באופן מעשי בשוק העבודה בתחומי העיצוב השונים.

  קרא עוד על קורס תקשורת חזותית במכון אבני >>

  מסלולי לימוד - מכון אבני

  תואר ראשון

  קורסים