בחירה קלה להשכלה

מכללת ספיר- בשיתוף מכללת רידמן

הנכם מוזמנים לימים פתוחים במכללת רידמן
ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה! אתם מזומנים להגיע לימים הפתוחים ולצאת עם מלגה מהמעסיקים המובילים בתחום.


  • קמפוס רמת אביב 27/2 החל מהשעה 17:30
  • קמפוס ירושלים 26/2 החל מהשעה 17:00
  • קמפוס כנרת 26/2 החל מהשעה 18:00
  • קמפוס ספיר 5/3 החל מהשעה 12:00
  • קמפוס חיפה - סדנאות העשרה 05.02.13-12.03 החל המשעה 17:00
  • קמפוס באר שבע- סדנאות העשרה 27.2-19.3 החל מהשעה 17:00

החטיבה ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית של המכללה האקדמית ספיר הנה פרי של שיתוף פעולה בלעדי עם מכללת רידמן לרפואה משלימה ואינטגרטיבית.
ייעודה של חטיבת לימודים זו היא להכשיר, לטפח ולהסמיך מקצועית את תושבי האזור בתחומי הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית, על-ידי הקניית ידע ומיומנות גבוהים ועדכניים.
במסגרת החטיבה מוצעות לבחירתכם מבחר מגמות לימוד ברפואה סינית, נטורופתיה, שיאצו, רפלקסולוגיה ועיסוי.
תכניות הלימוד בכל אחת מהמגמות שלעיל מבוססות על הידע, הבקרה והפיקוח הפדגוגי והמקצועי של מכללת רידמן ומועברות על-ידי מיטב המרצים.
שיתוף הפעולה עם מכללת רידמן מבוסס על רמתה המקצועית העומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ועל היותה בעלת ותק של למעלה מעשרים וחמש שנים שבמהלכן הכשירה עשרות אלפי מטפלים המשולבים כיום בתפקידים בכירים במחקר, בבתי החולים, במרפאות בקהילה, ועוד.
החטיבה ללימודי רפואה משלימה ואינטגרטיבית מאפשרת לסטודנטים שלה ליהנות הן מהשירותים האקדמיים והפיסיים המעולים של מכללת ספיר והן מתכניות הלימוד המעמיקות והמובילות בישראל, מצוות המרצים המנוסה והמוביל בארץ ומאווירת הלימודים הנעימה וההוליסטית המאפיינת את מכללת רידמן.

מיקום מוסד הלימודים:
שדרות


הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

מידע על תחומי לימוד של מכללת ספיר בשיתוף מכללת רידמן

לימודי רפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית - TCM במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר

תכנית הלימודים במגמה לרפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית- TCM היא ארבע-שנתית, מקיפה ומעמיקה הן בידע התיאורטי המעמיק והנרחב שהיא כוללת והן בכלים ובניסיון המעשי הרב שהיא מעניקה לתלמידיה.
נושאי הלימוד בתכנית הלימודים כוללים: תאוריות יסוד, הפילוסופיה של הרפואה הסינית, צמחי מרפא סיניים, אקופונקטורה (דיקור), תזונה סינית טיפולית, טיפול במוקסה, צ'י גונג רפואי, זן-שיאצו ועוד.
בנוסף לשיעורים התיאורטיים מוקדשות שעות רבות בתכנית הלימודים לנושא הסטאז'- ההתנסות קלינית, בשל היותו החלק העיקרי והחשוב ביותר אשר מקנה לתלמידים את הביטחון הנחוץ להם כדי להפוך למטפלים בזכות עצמם.

קרא עוד על לימודי רפואה סינית מסורתית אינטגרטיבית - TCM במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר >>

לימודי נטורופתיה במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר

בהיותה של הנטורופתיה גישה טיפולית הוליסטית הדורשת התעמקות והרחבה בתחומים רבים ומגוונים, תכנית הלימודים במגמה לנטורופתיה היא ארבע שנתית, רב-תחומית, רצינית ומעמיקה.
התכנית כוללת את הנושאים הבאים: תזונה טבעית, צמחי מרפא מערביים, רפואה מערבית, מגע וקורסים נוספים כולל קורסים באבחון ובגוף-נפש.
הלימודים התיאורטיים במגמה זו מאופיינים ברמה אקדמית גבוהה, תוך הקפדה על עדכון מתמיד של התכנים בהתאם למחקרים העדכניים ביותר ולהתפתחויות האחרונות בשדה.
במקביל, מוקדשות גם שעות רבות לטובת ההתנסות המעשית, הסטאז' הקליני, המהווה את החלק המשמעותי ביותר בלימודי הנטורופתיה.
חלק מעשי זה הוא המאפשר לסטודנט להתנסות הלכה למעשה במלאכת הטיפול וכך לרכוש ביטחון עצמי. תכנית הלימודים מעניקה לבוגריה הן ידע מקצועי רב והן כלים להצלחה במציאת עבודה ובהתפתחות מקצועית.
מכללת רידמן הכשירה בעשורים האחרונים את מרבית הנטורופתים הפועלים כיום בישראל ונחשבים למובילים בתחומם.

קרא עוד על לימודי נטורופתיה במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר >

לימודי זן שיאצו במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר

לימודי זן-שיאצו הם פתח לעולם מופלא של אומנות תרפיית טיפול במגע, שמקורותיה חבויים בכתבים סיניים ויפניים עתיקים ומשתלבים עם תיאוריות פסיכולוגיות מודרניות על אודות נפש האדם.
המגמה לזן-שיאצו היא מגמה תלת שנתית מורחבת ומעמיקה המעניקה לסטודנט את הכלים המעשיים ואת כלי האבחון הייחודים של השיטה שבעזרתם יוכל לטפל במגוון רחב של אוכלוסיות ושל תלונות.

קרא עוד על לימודי זן שיאצו במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר >

לימודי רפלקסולוגיה במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר

מגמת הרפלקסולוגיה היא מגמה תלת-שנתית מורחבת וייחודית המבוססת על הגישה ההוליסטית המתייחסת לאדם כאל מכלול שלם ורואה את הקשר בין הגוף והנפש.
תהליך הלמידה במגמה כולל ידע מקצועי ומעשי רב המאפשר התפתחות אישית תוך כדי תמיכתו הצמודה של צוות מורים הנמנה על השורה הראשונה של המורים בתחום הרפלקסולוגיה בארץ.
תכנית הלימודים במגמה עומדת בקריטריונים של איגוד הרפלקסולוגים הישראלי. המגמה פועלת בשיתוף עם School of Bodywork IPSB- International Professional, מכללה בינלאומית לרפואה משלימה בסאן-דיאגו קליפורניה.

קרא עוד על לימודי רפלקסולוגיה במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר >

לימודי עיסוי אינטגרטיבי במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר

תרפיית העיסוי כוללת כשלוש מאות סוגים שונים של עיסוי, לאור זאת מגמת העיסוי האינטגרטיבי היא מגמה תלת שנתית, נרחבת ומגוונת - המקנה ידע מעמיק בסוגים שונים ובטכניקות מגוונות של עיסוי.
הלומדים במגמת העיסוי האינטגרטיבי זוכים לקבל סל של מיומנויות וכלים לבניית סגנון אישי ברמה גבוהה ובסטנדרטים בינלאומיים מעל ומעבר לסטנדרטים המקובל בישראל.
ראוי לציין כי המגמה אף עומדת בקריטריונים הגבוהים שקבע ה- AMTA – איגוד העיסוי המוביל בארה"ב מזה חמישים שנה, וכן פועלת בשיתוף עם School of Bodywork IPSB- International Professional, מכללה בינלאומית לרפואה משלימה בסאן-דיאגו קליפורניה.

קרא עוד על עיסוי אינטגרטיבי במרכז ללימודי המשך מכללת ספיר >

מסלולי לימוד - מכללת ספיר בשיתוף מכללת רידמן

קורסים