בחירה קלה להשכלה

תואר ראשון בקרימינולוגיה במכללת עמק יזרעאל

תוכנית הלימודים בחוג לקרימינולוגיה באקדמית עמק יזרעאל מקנה ידע, הבנה, כלים ומיומנויות הקשורים בהיבטים השונים של סטייה נורמטיבית בהתנהגות הפרט תוך שימת דגש על מניעה, ענישה ושיקום.
הסטודנטים ייחשפו לתיאוריות ולגופי ידע מחקרי העוסקים בעבריינות כמו גם בתגובות החברה (עונשניות ואחרות) להתנהגויות של סטייה חברתית ופשיעה.

בין התכנים הנלמדים: מבוא לפסיכולוגיה וקרימינולוגיה, פסיכופתולוגיה, דיני עונשין, מערכת אכיפת החוק, סטייה חברתית, ויקטימולוגיה, פשעי צווארון לבן, פשיעה אלימה,סמים והתמכרויות בחברה, ענישה גופנית, עבירות וסטיות מין, שיקום עבריינים ועוד.

לתלמידים יוקנו כלים וידע בשיטות המחקר השונות של הקרימינולוגיה כאחד מענפי מדעי ההתנהגות.
כחלק מהלימודים תינתן להם האפשרות לביצוע עבודות מחקר בהנחיית מורי החוג. כמו כן קיימת האפשרות (כבחירה לתלמידים מצטיינים) של התנסות מעשית בשטח ("הפרקטיקום") בגופים העוסקים באוכלוסיות רלבנטיות לקרימינולוגיה.

הלימודים מתקיימים במתכונת דו-חוגית וניתן לשלבם עם לימודים באחד מהחוגים הבאים: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, חינוך, מדע המדינה ולימודים רב תחומיים.

השילוב עם לימודי דיסציפלינה נוספת במתכונת האוניברסיטאית מרחיב את בסיסי הידע של תלמידי החוג ומאפשר להם המשך לימודים לתארים מתקדמים במגוון רחב של מקצועות.

סגל החוג מורכב מבכירי החוקרים בתחום הקרימינולוגיה בישראל, כמו גם מומחים בתחומי הפסיכולוגיה והמשפט.


הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

סרטוני וידאו של מכללת עמק יזרעאל

מסלולי לימוד - מכללת עמק יזרעאל

תואר ראשון

תואר שני

מכינות