בחירה קלה להשכלה

מכללת שנקר הנדסה

שנקר מביאה בפני הסטודנטים עולם מקצועי ומעודכן בתחומי ההנדסה השונים. החיבור שבן הפקולטה להנדסה ולפקולטה לעיצוב בשנקר מאפשר סביבת לימוד ייחודית שאין דומה לה בישראל ואין כמוה לטיפוח רוחב אופקים ויצירתיות. שנקר מזמנת מקום פגישה ייחודי מסוג זה וזאת באמצעות קורסי ליבה משותפים עם הפקולטה לעיצוב ופרויקטי גמר משותפים לסטודנטים בשתי הפקולטות.

* לימודים לתואר ראשון - שנקר בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב מציע מספר תכניות לימוד לתואר ראשון בהנדסה B.Sc. תוכניות אילו נבחרו ותוכננו כמענה לצורכי התעשייה וכוללים מסלולי התמחות הנדרשים ביותר בשוק העבודה והנמצאים בחזית הטכנולוגית.

הפקולטה להנדסה שמה לה כמטרה לחנך ולהכשיר מהנדסים לתעשייה לתפקידי תכן, פיתוח, מחקר וניהול. כמו כן שואפת הפקולטה, על כל מחלקותיה, להקים מרכזי פיתוח בשיתוף עם התעשייה. מבין מכוני המחקר בפקולטה להנדסה יש לציין את המרכז לטכנולוגיה ועיצוב ירוקים, מרכז לחקר פולימרים, המרכז לחומרים ביו-רפואיים, מרכז אדלשטיין לחקר טקסטילים עתיקים, מרכז מרקס & ספנסר להסמכת מעבדות, המרכז לחקר דיגום דיגיטלי והמרכז לגרפיקה ומציאות מדומה. בפקולטה לימודים בין-תחומיים בין המחלקות להנדסה ולימודים בין-תחומיים עם הפקולטה לעיצוב.

המועמדים יציגו מועמדותם לאחת (או שתיים) ממחלקות הלימוד בפקולטה להנדסה. סטודנטים יוכלו לבקש בשלבים הראשונים של לימודיהם לעבור למחלקה אחרת. בקשתם תאושר על סמך הישגיהם ועל סמך מקום פנוי במחלקה המבוקשת. השלמות של קורסים חסרים עשויות להידרש כתנאי מעבר.

בשנקר "מסלול גמיש" ללימודי הנדסה. הלימודים במסלול זה הם עבור מועמדים מהתעשייה המעוניינים להשלים את ידיעותיהם לקראת הסמכה לתואר B.Sc. במחלקה להנדסת תוכנה ובמחלקה להנדסת אלקטרוניקה. הלימודים במסלול זה מרוכזים במספר ימים בשבוע וכוללים לימודים בקיץ.

* לימודים לתואר השני - בשנת הלימודים תש"ע נפתח המסלול לתואר שני מחקרי (M.Sc.) במחלקה להנדסת פלסטיקה. בכוונת שנקר להגיש בקשות דומות לשאר המחלקות בפקולטה להנדסה.

פירוט המחלקות והתארים:
- הנדסה כימית בוגר במדעים B.Sc.
- הנדסת אלקטרוניקה בוגר במדעים B.Sc.
- הנדסת תוכנה בוגר במדעים B.Sc.
- הנדסת תעשייה וניהול בוגר במדעים B.Sc.
- הנדסת פלסטיקה בוגר במדעים B.Sc.
- הנדסת פלסטיקה מוסמך במדעים M.Sc.
* ניתן להגיש מועמדות לאחת או שתיים ממחלקות הלימוד.

מלגות והטבות:
- שכר הלימוד הנו אוניברסיטאי.
- מלגה בגובה 50% משכר לימוד שנתי לשנת הלימודים הראשונה תינתן למועמדים למסלול גמיש.
- מלגה בגובה עד 100%* משכר לימוד שנתי לשנת הלימודים הראשונה תינתן למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד.
- מלגות קיום - קרן המלגות של שנקר מעמידה לרשות הסטודנטים הנזקקים עזרה כספית בהתאם למידת הזכאות.
- פרסי הצטיינות בלימודים - סטודנטים מצטיינים בכל מחלקה יזכו בפרסים כספיים שנתרמים על ידי ידידי שנקר.
- החזר דמי רישום - למתקבלים בעלי תעודת לוחם שהחלו לימודיהם יוחזרו דמי הרישום עד סוף סמסטר א'.
- 50% הנחה בדמי המכינות - תינתן למשוחררי צה"ל בעלי תעודת לוחם עד סוף סמסטר א'.
* המלגה תינתן לבעלי תנאי קבלה גבוהים וכפוף להחלטת ועדה.

 • לאתר שנקר הנדסה


 • מיקום מוסד הלימודים:
  רמת גן


  הרשם לקבלת פרטים

  מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

  סרטוני וידאו של שנקר הנדסה

  מידע על תחומי לימוד של שנקר הנדסה

  הפקולטה לעיצוב במכללת שנקר הנדסה

  עיצוב אופנה:
  תוכנית הלימודים במחלקה לעיצוב אופנה מכוונת לבוגר, מעצב אופנה שהוא מחד איש מקצוע מיומן בהיבטים העיצוביים והטכניים של התחום ומאידך בעל היכרות עמוקה של רוח תקופתו של עולם העיצוב, האומנות והתרבות. תוכנית הלימודים מעודדת לביטוי אישי, מקורי ויצירתי בכל התחומים של עולם האופנה והאביזרים.

  קרא עוד על לימודי עיצוב אופנה במכללת שנקר הנדסה >>  עיצוב טקסטיל:
  מטרתה העיקרית של הפקולטה למדעי החברה והרוח היא העמקת הידע הדיסציפלינארי בתחומים מגוונים של מדעי החברה והרוח. בוגר הפקולטה, יהיה אדם בעל ידע מובחן, עדכני ומעמיק בתחומים בהם בחר להתמחות.
  מעבר להבניית הידע ולהעמקה בו, שמה לה הפקולטה למטרה להצמיח בני אדם מעורבים, אזרחים שהשקפת עולמם ערכית - הומניסטית, בוגרים המצוידים בכלים לחשיבה מדעית - ביקורתית ומורגלים בלמידה עצמית מתמדת.

  קרא עוד על לימודי עיצוב טקסטיל במכללת שנקר הנדסה >>  תקשורת חזותית:
  מטרת התכנית להקנות לסטודנטים הבנה נרחבת בכל התמחויות התקשורת החזותית, לעודדם ליצירתיות, מקוריות ורגישות, להפגישם עם מגוון רחב של לימודים הומאניים ורב-תחומיים, ולפתח אצלם, מעבר ליכולות ויזואליות, אחריות אתית, מקצועית ותרבותית.
  כל זאת כאשר עיקר הדגש מושם על פיתוח האישיות האינדיווידואלית של כל סטודנט ועל החינוך למצוינות.

  קרא עוד על לימודי תקשורת חזותית במכללת שנקר הנדסה >>  לימודי תרבות:
  חטיבת לימודי התרבות בשנקר מספקת תשתית מושגית ויריעה אינטלקטואלית ללימודי העיצוב והאמנות.
  היא כוללת קורסים עיוניים שמעניקים גוף ידע בתורות של עיצוב ואמנות, בתרבות חזותית, בפילוסופיה ומדעי החברה, ובתנועות תרבותיות בתחומים מגוונים.

  קרא עוד על לימודי לימודי תרבות במכללת שנקר הנדסה >>

  הפקולטה להנדסה במכללת שנקר הנדסה

  הנדסת אלקטרוניקה:
  מטרת תכנית הלימודים במחלקה היא להכשיר מהנדס אלקטרוניקה המסוגל לנתח, לתכנן, לבנות, לבדוק, להעריך, לשנות ולתקן התקנים, מערכות, מכשור וציוד אלקטרוני, המשמשים תעשיות שונות בארץ ובעולם או למטרות מחקר ופיתוח.

  קרא עוד על לימודי הנדסת אלקטרוניקה במכללת שנקר הנדסה >>  הנדסת פלסטיקה:
  מטרת התכנית היא להקנות את הידע והמיומנויות הנדרשות למהנדס פולימרים ופלסטיקה, להשתלבות מוצלחת בתעשייה במקצוע רב תחומי זה, כמו גם להשתלבות במחקר ופיתוח מתקדם בדיסציפלינות שונות הקשורות לתחום.

  קרא עוד על לימודי הנדסת פלסטיקה במכללת שנקר הנדסה >>  הנדסת תוכנה:
  מטרת התכנית היא להקנות את הידע והמיומנויות הנדרשות למהנדס פולימרים ופלסטיקה, להשתלבות מוצלחת בתעשייה במקצוע רב תחומי זה, כמו גם להשתלבות במחקר ופיתוח מתקדם בדיסציפלינות שונות הקשורות לתחום.

  קרא עוד על לימודי הנדסת תוכנה במכללת שנקר הנדסה >>  הנדסה כימית:
  תוכנית הלימודים במחלקה להנדסה כימית בשנקר מציידת את הסטודנטים/ות בידע עיוני ומדעי רחב, בלימוד מעשי במעבדות ובסדנאות מהמתקדמות בארץ ובקורסים ייחודים למחלקה שמטרתם להכיר, ללמוד ולהתנסות בעבודה מעשית וכך מאפשרת לבוגרי/ות המחלקה להשתלב כמהנדסים/ות בתעשייה מיד עם תום הלימודים.

  קרא עוד על לימודי הנדסה כימית במכללת שנקר הנדסה >>  מסלולי לימוד - שנקר הנדסה

  תואר ראשון

  תואר שני