בחירה קלה להשכלה

Muzik

Muzik – בית ספר גבוה ליצירה והפקת מוזיקה, הינו מוסד לימוד עצמאי, שנוסד בשנת 1997 ומתמקד בהכשרה, טיפוח וקידום של מוזיקאים יוצרים ומפיקים, בתחומי המוזיקה העכשווית בכלל והאינדי (רוק, גרוב, פולק ואלקטרוניקה) בפרט. ביה"ס ממוקם בתל אביב, ומתקניו, הפרוסים על פני כ- 500 מ"ר, כוללים כיתות לימוד מאובזרות, חדרי חזרות ותרגול, אולפנים ואולם אינטימי למופעים.

בביה"ס לומדים מדי שנה כ- 300 תלמידים, חלקם בלימודים מלאים וחלקם בקורסים ממוקדים. מסלול הלימודים המלא בבית הספר הינו בהיקף של 3 שנות לימוד אינטנסיביות ומוביל לפרויקט גמר – אלבום מקורי ומופע. לתלמידים המעוניינים גם בתואר אקדמי, מוצע מסלול של 4 שנות לימוד ל- BA, הנערך בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה. Muzik מקיים גם קשר אקדמי עם LIPA, ביה"ס לאמנויות הבמה בליברפול, מיסודו של פול מקרטני, ושני המוסדות מפעילים מסלול לימוד משותף, המוביל לתואר B.Mus או BA Sound Technology היוקרתי של מוסד זה.

לצד מסלולי הלימוד לתואר מציע Muzik גם מסלולי תעודה מקצועיים בתחומי הנגינה, Singer-Songwriter, סאונד והפקה, Dj ומוזיקה אלקטרונית וחינוך מוזיקלי. כמו כן מקיים ביה"ס מסגרת לימודים פתוחה – Open Muzik – המאפשרת לתלמיד לבנות את תכנית לימודיו עפ"י בחירתו, מבין מגוון הקורסים המוצעים בביה"ס.

ביה"ס משתבח בסגל הוראה מעולה ומגוון: החל מקלסיקאים, דוגמת ד"ר אורי לשמן ואליאב קול; דרך ג'אזיסטים, כמו מיטשל רוזן, עידו בוקלמן, ואסף חכימי; מוזיקאים אקספרימנטליים, כאבי אלבז ואבי בללי; אנשי גרוב ורוק, דוגמת אמיר בן עמי ותמר אייזנמן; יוצרים פופולאריים, דוגמת אלונה דניאל וטל גורדון; מוזיקאים אלקטרוניים בולטים – אביחי פרטוק, יוסטק, בן ספקטור וזיו מטושקה; ומקצועני סאונד והפקה כאלון אדירי וקובי נעים.

 • לאתר מכללת Muzik


 • מיקום מוסד הלימודים:
  תל אביב


  הרשם לקבלת פרטים

  מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

  סרטוני וידאו של MUZIK

  מידע על תחומי לימוד של Muzik

  לימודי תואר ראשון ב- Muzik

  לימודי תואר בוגר Muzik (שלוש שנות לימוד מלאות)

  מטרתו של מסלול התואר ב - Muzik להכשיר, לטפח, לקדם ולחשוף מוזיקאים יוצרים בתחומי המוזיקה הפופולארית ובתחומי המגע שבינה לבין המוזיקה האמנותית; להקנות ליוצר את ההכשרה והיכולת לשלב אמנות עם פרקטיקה, יצירתיות עם מקצועיות, שליטה טכנולוגית עם חשיבה מקורית, עצמאות סגנונית עם יכולת עבודה.

  קרא עוד על לימודי תואר בוגר Muzik >>  לימודי תואר משולב בוגר Muzik ותואר BA של האוניברסיטה הפתוחה
  מסלול הלימוד המשולב של Muzik והאוניברסיטה הפתוחה הוא מסגרת לימודים חדשנית וייחודית מסוגה בישראל. המסלול מיועד למי ששואף לפתח את המוזיקה לעיסוקו המרכזי בחיים, ויחד עם זאת לפתוח בפניו אפיקי התקדמות נוספים, העומדים לרשותו של כל אדם הנושא תואר BAאקדמי מוכר, של האוניברסיטה הגדולה בישראל, ולהעשיר את עצמו גם בתחומים המקיפים את ענף המוזיקה - אמנות, קולנוע ותקשורת.

  קרא עוד על לימודי תואר משולב בוגר Muzik ותואר BA של האוניברסיטה הפתוחה >>  לימודי תואר משולב בוגר Muzik ותואר במוסיקה בוגר LIPA
  Liverpool Institute for Performing Arts) LIPA), שהוקם בשנת 1996 ע"י פול מקרטני, נחשב למוסד הלימוד המוביל באירופה בתחום אמנויות הבמה. בית הספר מושך מדי שנה כ- 5,000 מועמדים, המתחרים על 300 מקומות בתכניות הלימוד ל- BA בתחומי המוזיקה, טכנולוגיות סאונד, מחול ותיאטרון. למעלה מ- 30% מתלמידי LIPA מגיעים מחוץ לבריטניה, מ- 40 מדינות שונות. פרטים נוספים על LIPA ניתן למצוא ב- www.lipa.ac.uk.

  קרא עוד על לימודי תואר משולב בוגר Muzik ותואר במוסיקה בוגר LIPA >>

  לימודי DJ ב- Muzik

  קורס dj בסיסי

  מטרה:
  הקניית שליטה טכנית בכלי התקלוט ובטכניקות התקלוט הבסיסיות.

  הנושאים הנלמדים:
  היכרות עם מכשירים והרגלי עבודה בסיסיים. הקמת עמדת dj - שרשרת הסאונד והחיבורים. הכרת כלי הנגינה של ה - dj - פטיפון, קומפקט דיסק (CDJ), מיקסר וקנטרולר.

  קרא עוד על קורס DJ בסיסי ב- Muzik >>  לימודי Dj Producer – (מסלול מקצועי)

  מסלול לימודי dj producer מיועד להכשיר ולטפח אמנים, המשלבים בעיסוקם שני אלמנטים משלימים: מחד - הם יוצרים מוזיקה אלקטרונית מקורית ומפיקים רמיקסים; מן העבר השני הם יוצאים אל הקהל ומתפרנסים בעיקר מתקלוט חי במועדונים, מסיבות ופסטיבלים, כאשר בסטים שלהם הם משלבים בין יצירותיהם שלהם לאלה של אמנים אחרים. ייחודו של המסלול מתבטא באלמנטים הבאים:

  קרא עוד על לימודי Dj Producer ב- Muzik >>

  לימודי קיובייס ואבלטון ב- Muzik

  קורס Cubase מקיף

  הקורס מיועד להקנות לתלמיד את הידע הטכני והמיומנות המעשית הדרושים להפקת מוזיקה במבוסס על התוכנה המקצועית הפופולארית ביותר בתחום זה - ה- Cubase 6.

  למה ללמוד Cubase ב - Muzik?
  1. בגלל המורה - מדריך הקורס הוא אייל גלדר, המורה מס' 1 בישראל ל - Cubase. אייל מלמד את הקורס, תוך עדכונו המתמיד, מזה 10 שנים, 6 מחזורים בכל שנה, בהם למדו ממנו את רזי התוכנה למעלה מ - 1,000 תלמידים!
  2. בגלל הוותק והניסיון - Muzik הוא בית הספר הראשון בישראל שלימד את ה- Cubase - החל מ- 1997.

  קרא עוד על קורס Cubase ב- Muzik >>  קורס אבלטון , קורס Live Ableton

  מטרת קורס Live Ableton
  להקנות לתלמיד שליטה בתוכנת ה - Live Ableton תוך דגש על נגינה חיה באמצעותה.

  קרא עוד על קורס אבלטון ב- Muzik >>

  לימודי סאונד והפקה מוזיקלית ב- Muzik

  קורס הפקה מוזיקלית באולפן הביתי (מסלול יסוד)

  המסלול מיועד להקנות לתלמיד את הידע והמיומנות הדרושים לצורך:
  • הקמת אולפן מוזיקה ביתי;
  • הפקת מוזיקה בהתבסס על תוכנות מקצועיות;
  • (למוזיקאים פעילים) - הרחבת דרכי היצירה ורכישת יכולת עצמית להקלטה ולהפקה.

  קרא עוד על קורס הפקה מוזיקלית באולפן הביתי ב- Muzik >>  לימודי סאונד והפקה למוזיקאים (מסלול מקצועי)

  מסלול לימודי סאונד והפקה למוזיקאים מיועד לבעלי רקע מוזיקלי מוצק, השואפים:
  • לפתח את הכישורים הדרושים לעיסוק מקצועי ואמנותי בתחומי הסאונד וההפקה המוזיקלית.
  • לפתח יכולת עצמאית להפקה וגימור של יצירותיהם.

  קרא עוד על לימודי סאונד והפקה למוזיקאים ב- Muzik >>

  לימודי מוזיקה אלקטרונית ב- Muzik

  מסלול מוזיקאי אלקטרוני מיועד לפתח את הכישורים הדרושים למי ששואף ליצור ולהפיק מוזיקה בהתבסס על כלים אלקטרוניים – סינטיסייזרים, סמפלרים ותוכנות מחשב.התלמיד האופייני במסלול מגיע ללימודים עם התנסויות בסיסיות ביצירת מוזיקה במחשב ותשוקה ליצור מוזיקה אלקטרונית ולהופיע עם יצירותיו.

  קרא עוד על לימודי מוזיקה אלקטרונית ב- Muzik >>

  לימודי כתיבת טקסט ב- Muzik

  סדנת לימודי כתיבת טקסט

  מטרה
  הסדנא תיסוב סביב מפגשי כתיבת טקסטים המתמקדים בעיקר במציאת הקול האותנטי והייחוד של הכותב, עם זיקה מרכזית לכתיבה לקראת הלחנה, תוך שימוש בתרגילי כתיבה שמטרתם לתת לכותבים כלים פרקטיים להתקדמות ולהתפתחות ולאפשר להם לקחת את הכתיבה שלהם כמה צעדים קדימה.

  קרא עוד על לימודי כתיבת טקסט ב- Muzik >>

  לימודי פיתוח קול ב- Muzik

  סדנת לימודי פיתוח קול א'-ב'

  מטרה
  להקנות לתלמיד הבנה ויכולות בעבודה קולית סומאטית, המאפשרת לקול ולגוף להיות שותפים עם הדעת, ומובילה להתמודדות עם משימות ווקאליות שונות ומגוונות בקלות יתרה.

  קרא עוד על לימודי פיתוח קול ב- Muzik >>

  לימודי יסודות מוזיקליים ב- Muzik

  מטרת המסלול
  • להקנות לתלמיד הבנה ושליטה במושגי היסוד של השפה המוזיקלית –לימוד תווים, אקורדים, מרווחים, סולמות, מעגל הקווינטות, מודוסים, דרגות, מקצבים ומשקלים;
  • לפתח את שמיעתו המוזיקלית של התלמיד ואת יכולתו לזהות את מרכיבי המלודיה, ההרמוניה והקצב;
  • להקנות לתלמיד שליטה בסיסית בנגינה בקלידים, ככלי שישמש אותו ליישומם של רעיונותיו המוזיקליים;
  • לאפשר לתלמיד לעשות שימוש בידע ובמיומנויות, כגון לימוד תווים, שרכש על מנת לעשות בהם שימוש מעשי, הן לצרכי הלחנה והן לצרכי תקשורת ועבודה עם מוזיקאים אחרים.

  קרא עוד על לימודי יסודות מוזיקליים ב- Muzik >>

  לימודי כותב מלחין ומבצע ב- Muzik

  Songwriter & Performer (מסלול מקצועי)
  המסלול מיועד להקנות לתלמידיו את הכלים המרכזיים הדרושים ל- singer – songwriter: זמר כותב, מלחין, מבצע ומופיע.

  קרא עוד על לימודי כותב מלחין ומבצע ב- Muzik >>

  לימודי נגינה ב- Muzik

  מסלול לימודי נגינה מיועד לנגני גיטרה, בס, תופים, קלידים או כלי נשיפה, השואפים לפתח את כישורי הנגינה שלהם לרמה אמנותית ומקצועית, בתחומי המוזיקה העכשווית - בלוז, רוק, מטאל, פופ, פאנק, R&B, רגאיי, אלקטרוניקה והמוזיקה האקספרימנטאלית לגווניה.

  קרא עוד על לימודי נגינה ב- Muzik >>

  לימודי מוזיקאי קהילתי ב- Muzik

  מוזיקאי קהילתי" הינה תכנית הכשרה ייחודית, שנבנתה בשיתוף פעולה בין Muzik ל"מקור - העמותה לקידום יצירה מוזיקלית בקהילה". מטרת התכנית היא להקנות למוזיקאים פעילים את הידע, המיומנות וההתנסויות המעשיות הדרושים על מנת לשמש כמדריך מוזיקלי במערכת החינוך הבלתי פורמלית (במרכזים קהילתיים, כפרי נוער ומוסדות חינוך המיועדים לבני נוער שנפלטו ממערכת החינוך הפורמלית), מתוך דגש על עבודה מוזיקלית עם בני נוער בסיכון. התכנית מיועדת למוזיקאים בעלי אוריינטציה חברתית, השואפים לפתח לעצמם מקור עיסוק נוסף ורב סיפוק, בו יוכלו לממש ולפתח את כישוריהם המוזיקליים ובד בבד לקדם אחרים.

  קרא עוד על לימודי מוזיקאי קהילתי ב- Muzik >>

  מסלולי לימוד - Muzik

  תואר ראשון

  קורסים