בחירה קלה להשכלה

קורסים מקצועיים, לימודי תעודה וקורסי העשרה

מכללת פסגות
מכללת רידמן
טאגו טריידר שוק ההון
המכללה לקוסמטיקה רפואית
מכללת סלע
בית הספר לאיפור רוית אסף
ירין שחף
מכללת מזרח מערב
האקדמיה לפיננסים
מכללת תילתן
מדיאטק הייטק
טריידנטמידע כללי על קורסים ולימודי תעודה

content
קורסים הם לימודים המקנים תעודה המעידה על השכלה על תיכונית. ברוב המקרים זהו תואר אקדמי זוטר המוענק על ידי מוסדות להשכלה גבוהה לבוגרי מסלולים שאינם מזכים בתואר ראשון, אולם יש גם גופים אחרים הזכאים להעניק תעודה זו. הקורסים מאפשרים למשתתפים לקבל מידע מסודר וכלים להצלחה בשוק העבודה, דרך למידה תאורטית והתנסות מעשית.

קורסים, בניגוד לסדנאות או חוגים, מקנים למשתתפים ידע פרטי אשר ילווה אותם מיד עם תום הקורס. כיום, ארגונים וגופים פרטיים שולחים את עובדיהם לקורסים מקצועיים במטרה לספק הכשרה מקצועית אשר תגביר את מקצועיותם ויעילותם של העובדים בתחום המבוקש. ישנם סוגים רבים של קורסים המתאימים לקהלי יעד שונים – מבוגרים, ילדים, בני נוער, וכמו כן, קורסים בעלי תוכנית לימודים מזורזת – לאלו אשר חסרים בזמן.

קודם לפתיחת הקורס מתפרסם הסילבוס שלו, כלומר מידע על תוכנו המתוכנן של הקורס ומידע על קהל היעד המתאים לו, וכן ניתן מידע על ידע וכישורים הנדרשים כתנאי להשתתפות בקורס. קורסים נערכים במגוון רחב של מוסדות להשכלה גבוהה. חלק מן המוסדות מוכרים ע"י משרד התמ"ת – כלומר, הלימודים יהיו איכותיים יותר והמיומנות אשר תרכשו בקורס תהה גבוהה יותר. יש להתחשב בנתון זה לפני בחירת הקורס.

בתהליך בחירת הקורס אותו אתם מעוניינים ללמוד יש לבחון מספר קטגוריות שיכולות להשפיע על תהליך הבחירה: אורך הקורס, זמני הקורס, תכני הקורס ורמתו של הקורס. כיום, ישנו מגוון רחב של קורסים המוצעים לציבור, באתר תמצאו מידע מורחב יותר על שלל הקורסים – החל מקורסי רוחניות עד לקורסים טכניים.

content
להלן רשימה חלקית של הקורסים המוצעים בשלל מוסדות הלימוד בישראל:
הכשרה מקצועית- קורסים מקצועיים: מטרת ההכשרה המקצועית היא להקנות מקצוע לאנשים מקצועיים או בלתי מקצועיים המבקשים ללמוד מקצוע או להסב, לשדרג את מקצועם במגמה לשפר את סיכויי התעסוקה וההכנסה שלהם.

קורסי מחשב- לימודי מחשב: מגוון קורסים המיועדים לאלו הרוצים ללמוד את נושא המחשב לעומק. חלק מן הנושאים הנלמדים בקורס זה- קורס קידום אתרים, קורס תכנות , עיצוב אתרים , אופיס, קורס אינטרנט, לימודי תוכנה, חומרה, קורס מחשב, הכרת המחשב ועוד..

לימודי עיצוב: מגוון קורסים ומסלולי לימוד לאנשים הרוצים להפוך את הכישרון למקצוע. בקורסים אלה ניתן ללמוד: קורס עיצוב פנים, עיצוב טקסטיל, קורס עיצוב גרפי, עיצוב אפנה, קורס עיצוב מטבחים ועוד...

קורסים בשוק ההון: קורס זה מיועד לכל מי שמעוניין להתחיל את צעדיו בשוק ההון,ומעוניין בקורסי מסחר בשוק ההון, ניהול תיק השקעות ועוד...

קורסים בניהול: קורס המקנה כלים וכישורים מקצועיים בתחום משאבי אנוש.

קורסים ללימודי שפות: קורס זה מיועד לאנשים המעוניינים ללמוד שפה חדשה או לשפר שפות. בקטגורית קורסים ללמוד שפות ניתן למצוא בתי ספר לשפות, המתמחים בלימוד שפות, קורס שפות וקורסים ללימוד שפה זרה ושפה שנייה כגון: אנגלית, איטלקית, סינית,ספרדית , יפנית וכדומה.

רפואה משלימה ותרפיה: המיועדים לאנשים בעלי רצון ללמוד מקצוע חדש , להעמיק, או להתעדכן בחידושים לעוסקים בתחום. בקטגורית קורסים ברפואה משלימה ניתן למצוא לדוגמא: קורס הומאופתיה, קורס רייקי, קורס רפואה סינית , לימודי תרפיה וכדו'.

מדעי החברה והרוח: בקורס זה ניתן ללמוד מגוון רחב של מקצועות ספציפיים כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, קרימינולוגיה, מדעי המדינה ואנתרופולוגיה.

קוסמטיקה, יופי ואסתטיקה: מגוון קורסים לנשים וגברים המעוניינים לרכוש מקצוע במקצועות הטיפוח והיופי. בקטגורית לימודי קוסמטיקה יופי ואסתטיקה ניתן למצוא לדוגמא: קורס איפור,קורס עיצוב שיער, קורס פדיקור מניקור, קורס קוסמטיקה, טיפולים קוסמטיים ועוד...

לימודי ספורט ואקסטרים: בקורסים אלו ניתן ללמוד מגוון גדול של קורסים בתחום הספורט כגון: אימון והדרכה. וכן מגוון גדול של קורסי אקסטרים כגון: צלילה, טיפוס, סנפלינג, שייט ועוד...

עלויות הקורסים:

מחירי הקורסים משתנים בהתאם לרמתם של אנשי המקצוע ובהתאם לרמת הידע שלהם והיכולת שלהם להתפתח אחרי הקורס.

יתרונות לימודי תעודה:

תוכנית הלימודים היא מצומצמת ומכילה בתוכה רק את החומר החשוב ביותר שיעזור לכם להתשלב בשוק בעבודה בקלות. בניגוד לתואר אקדמי שעולה עשרות אלפי שקלים, קורס של מספר שבועות או חודשים עולה כמה מאות שקלים. יתרון נוסף הוא רף הקבלה לקורסים – תנאי הקבלה ללימודי תעודה גמישים יותר מאשר תנאי הקבלה ללימודים אקדמיים.

ברוב הקורסים תנאי הקבלה היחיד הוא הצגת ממצוע בגרויות מתאים, לעיתים יש צורך בראיון אישי או ראיון קבלה, אך לא מעבר לכך. בנוסף לכל, לימודי התעודה גמישים יותר וברוב הקורסים אין כל צורך בידע קודם או ניסיון כלשהוא.