בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי אדריכלות

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי אדריכלות לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי אדריכלות כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי אדריכלות תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי אדריכלות לתואר ראשון

תחום האריכלות נחשב לאחד המקצועות האומנותיים העתיקים בעולם. אדריכלות הינה מקצוע המשפיע על חיי כולנו, עד שהפכה לסיבה בגללה אנשים יוצאים לטיולים מסביב לעולם.

מעצבי הפנים והאדריכלים הם אלו אשר מעצבים את קו הנוף של הערים הגדולות הרחבי העולם, הם אלו המתכננים את מבנה הבניין מבחוץ ומבפנים, כך שיהיה פונקציונלי ומתאים לשוהים בו. לימודי האדיריכלות מקנים כלים וידע בתחומי הפיזיקיה, ההנדסה, האומנות והעיצוב וכשירים את האדריכל לעבודה בתחום הפרטי והציבורי.

במסגרת הלימודים, לומדים הסטודנטים את חוקי ועקרונות הבניה, תכנון ערוני ונוף, שיקום מבנים, טכנולוגיות בנייה ותיעוש, שיטות ומודלים בתכנון ושימושי מחשב בתכנון.

במשך הלימודים יכיר הסטודנט את החומרים בהם משתמשים לבנייהף להתאים את החלל לשמוש המיועד לו. בנוסף, ילמדו הסטודנטים לימודי אומנות ולימודי יחס אדם והסביבה משום שלמבנים יש השלכות סביבתיות. הלימודים כוללים פרוייקטים מעשיים בהם בונים הסטודנטים דגמים של מבנים פרי תכנונם.

לימודי האדריכלות הם לימודים קשים יחסית הדורשים מהסטודנט יצירתיות, יכולת סרטוט והבנה ריאלית. הלימודים הם תובעניים ודורשים השקעה רבה בבניית המודלים והפרוייקטים העתידניים.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון באדריכלות אורכים כ- 5 שנים. בסופם מקבל הסטודנט תואר B.A באדריכלות ועיצוב פנים.
הלימודים מתנהלים בשיטת הניקוד – על הסטודנט להגיע למסםר מסויים של נקודות על מנת לקבל את התואר.

תנאי קבלה: הקבלה לתואר ראשון באדריכלות דורשת מן המועמד לעמוד במספר תנאים מקדימים – ממוצע בגרויות מתאים, ציון פסיכומטרי או ציון במבחן אמי"ר ותיק עבודות אישי המראה את היכולת והפוטנציאל של המועמד. בנוסף, עוברים המועמדים בחינות מעשיות הבודקות את היצירתיות, הראייה המרחבית והזכרון החזותי שלהם.

היכן ניתן ללמוד: בארץ ישנם מוסדות לימוד רבים המאפשרים קבלת תואר ראשון באדריכלות כגון: הטכניון (המאפשר המשך לימודים לתואר שני בטרכיטקטורה, בינוי ערים ותכנון ערים ואזורים), אוניברסיטת תל אביב, ומספר מכללות. כמו כן, ניתן לשלב את לימודי האדריכלות עם מקצועות אחרים כגון: מדעי הרוח, ניהול, לימודי תעודה בעיצוב הפנים, פאנג שווי וכו'...

אפשריות תעסוקה: תחום האדריכלות הינו תחום נרחב המאפשר תעסוקה במגזר הפרטי והציבורי. על בוגרי לימודי אדריכלות לרכוש ניסיון של 3 שנות עבודה לפחות לפני שיוכלו להירשם כ"אדריכל מורשה" ולתכנן מבנים. לכן, בתחילת פונים הבוגרים לעבודה כשכירים במשרדי אדריכלות.


חשוב לציין שעל כל בוגר להירשם אצל רשם המהנדסים והאדריכלים הממשלתי בסיום הלימודים. באמצעות רישום זה, נחשבים הבוגרים כ"אדריכל רשוי" המתיר להם להיות חתומים על פרוייקטים של בנייה של עד 11 מטר או 4 קומות.