בחירה קלה להשכלה

לימודי איכות הסביבה

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי איכות הסביבה לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי איכות הסביבה כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי איכות הסביבה תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי איכות הסביבה לתואר ראשון

תחום איכות הסביבה זוכה למועדות רבה בשנים האחרונות, כחלק מההבנה שהאדם אחראי ומחוייב לשמור על הסביבה. תחום לימודי איכות הסביבה, במהותו, עוסק בהכרתם והבנתם של התהליכים המעצבים את הסביבה. לימודי תואר ראשון במדעי הסביבה מקנים כלים מדעיים מתקדמים לשם הגנה על הסביבה הטבעית, כמו גן כלים להתמודדות עם בעיות איכות הסביבה המחריפות ומאפשרים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה.

תוכנית הלימודים במסלול מדעי הסביבה כוללת מגוון רחב של נושאים מעניינים, המפתחים אצל הסטודנטים ראיית עולם רחבה המשבלת בין צורכי האדם להגנת הסביבה. כיום מספר המסלולים של לימודי מדעי הסביבה לתואר ראשון הינו מצומצם, אולם יש לשער כי בשנים הקרובות מספר ההתמחויות יגדל.

לימודי תואר ראשון במדעי הסביבה מתאימים למעוניינים להשתלב בתחום איכות הסביבה ולעובדים בתחום ומבקשים לרכוש השכלה נוספת ולהרחיב את ידיעותיהם.

נושאי הלימודים כוללים מגוון קורסים מרתקים ומקיפים, כגון: מבואות מדעיים (פיזיקה, כימיה, ומדעי כדור הארץ), היכרות עם הבעיות הסביבתיות (זיהום משאבי מים, זיהו קרקע, שימוש באנרגיה מתחדשת, שפכים ופסולת תעשייתית; עקרונות השבה ומחזור), דיני איכות הסביבה, ביוטכנולוגיה סביבתית ועוד.. כמו כן, במהלך הלימודים על הסטודנטים לבחור תחום התמחות דוגמת כלכלה סביבתית, חינוך סביבתי, משפט סביבתי, ועוד.

במוסדות לימוד רבים, הלימודים מתנהלים בשלושה מסלולים:
מסלול מחקרי – מפתח את כושרם המחקרי של הסטודנטים ומעמיק את ידיעותיהם בתחום לימודים. כולל הגשת עבודת תזה ומאפשר להמשך ללימודי תואר דוקטור.
מסלול לא מחקרי – מרחיב את ההשכלה האקדמית בהיבטיה המקצועיים והעיוניים. אינו מצריך הגשת עבודת תזה ואינו מאפשר המשך ללימודי תואר דוקטור.
מסלול משולב להוראה – מרחיב את ההשכלה האקדמית ומעניק לסטודנטים הכשרה ומיומנות בהוראה.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון באיכות הסביבה אורכים כשלוש שנים. בסיום הלימודים מוענקת לבוגרים תעודת B.A באיכות הסביבה.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון באיכות הסביבה חייבים להיות בעלי תעודת בגרות וציון במבחן הפסיכומטרי. מועמדים אשר אינן עומדים בתנאי הקבלה יכולים להשתלב בלימודי מכינה קדם אקדמית, במסלול אבע או הנדסה.

היכן ניתן ללמוד: לימודי תואר ראשון באיכות הסביבה אפשריים במכללת הדסה ירושלים, המכללה האקדמית תל חי, המכללה האקדמית אחווה, אוניברסיטת תל אביב ועוד...

אפשרויות תעסוקה: בוגרי לימודי תואר ראשון באיכות הסביבה יכולים להשתלב בעבודה בתעשיות גדולות העוסקות בתחומים הקשורים לבעיות באיכות הסביבה, כמו גם במחלקות ורשויות איכות הסביבה העירוניות והארציות. הבוגרים יכולים לעבוד כמהנדסים או כמומחים לאיכות הסביבה. בעלי תואר ראשון אשר למדו למסלול מחקרי יכולים להמשיך לתואר דוקטורט.