בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי גאוגרפיה

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי גאוגרפיה לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי גאוגרפיה כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי גאוגרפיה תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

מכללת כנרת

מכללת כנרת

מיקום: צפון,חיפה והסביבה
אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת אורנים

מכללת אורנים

מיקום: חיפה והסביבה
מכללת אחווה

מכללת אחווה

מיקום: באר שבע והדרום
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי גאוגרפיה לתואר ראשון

גיאוגרפיה – רישום כדור הארץ – מדע העוקב ולומד את התופעות הקשורות במיקום פיסי על כדור הארץ, תוך התמקדות בתפוצה של דברים טבעיים או מלאכותיים על פני השטח של הכוכב.

לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה אינם נחשבים ללימודים מבוקשים במיוחד, למרות זאת מי שנמשך לתחום יכול למצוא מגוון מסלולי לימוד במכללות שונות ברחבי הארץ.

תחום הגיאוגרפיה עוסק בנושאים רבים כמו: כלכלה, היסטוריה, מדעי כדור הארץ, אקולוגיה, סוציולוגיה, מדעי החברה, מטורולוגיה, אדריכלות ועוד...

מקצוע זה חוקר את האופן בו הנוף משפיע על החברה האנושית, מערכות מידע גיאוגרפיות, יחסי הגומלין הין האדם לסביבה החברתית – תרבותית וכדומה.

במסגרת לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה ישתתפו הסטודנטים לא רק בהרצאות פרונטליות, אלא גם בסיורים לימודיים ברחבי הארץ, המבטיחים עניין והנאה.

לימודי גיאוגרפיה במכללות נלמדים בדרך כלל במתכונת דו חוגית, לצד תחום אקדמי נוסף כגון: פיתוח סביבתי, ידיעת הארץ, לימודי סביבה, לימודי ארץ ישראל, ארכיאולוגיה ועוד...

לימודי גיאוגרפיה מתאימים במיוחד למדריכי טיולים, מורים לגיאוגרפיה או של"ח, מורי דרך וכמובן למעוניינים לחקור את השפעת הגיאוגרפיה על החברה האנושית במכלול היבטים.

תוכנית הלימודים במסגרת לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה כוללת תחומים רבים, כגון: פיתוח סביבתי, סביבת האדם, מדעי הטבע, מדעי החברה, גיאוגרפיה תכנונית ויישומית, הנדסה אזרחית, גיאוגרפיה פוליטית; שימור אתרים ותכנון עירוני; קלימטולוגיה סינופטית; הידרולוגיה; אסונות טבע; גיאוגרפיה יישובית (עירונית וכפרית); גיאוגרפיה היסטורית; גיאוגרפיה כלכלית (תיירות, תשתיות); גיאוגרפיה חברתית; גיאוגרפיה תרבותית; יחסי הגומלין בין האדם והסביבה הפיסית, ההיסטורית, החברתית והתרבותית באיזורים שונים; תכנון יישובי וסביבתי; אקולוגיה ואקו-גאומורפולוגיה; שימור סביבתי; מערכות מידע גאוגרפיות (G.I.S), כרטוגרפיה ספרתית וחישה מרחוק; פנאי, נופש ותיירות; לימודי אקלים; סביבה ומשאבי טבע; גיאוגרפיה של מידע; גיאוגרפיה של הביטחון; גיאולוגיה ועוד.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה אורכים שלוש שנים. עם זאת, במידה ומשלבים לימודי תעודת הוראה, הלימודים מתארכים לפרק זמן של ארבע שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בגיאוגרפיה.

תנאי קבלה: לימודי גיאוגרפיה לתואר ראשון אינם מעמידים תנאי קבלה גבוהים, אך יש צורך בתעודת בגרות ובפסיכומטרי. בנוסף, בשל הסיורים הלימודיים יש להיות בעלי בריאות גופנית מינימאלית.

היכן ניתן ללמוד: לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה אפשריים במכללה אורנים ובמכללה האקדמית אחוה.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון בגיאוגרפה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בגיאוגרפיה המאפשרים לבוגרים לעסוק בהוראת שלח או גיאוגרפיה. בנוסף, הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידי תכנון עירוני בגופים ממשלתיים ומועצות מקומיות ותפקידים של תכנון, פיתוח ושימוש הסביבה.