בחירה קלה להשכלה

לימודי המזרח התיכון

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי המזרח התיכון לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי המזרח התיכון כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי המזרח התיכון תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

מכללת אחווה

מכללת אחווה

מיקום: באר שבע והדרום
אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת הגליל המערבי

מכללת הגליל המערבי

מיקום: צפון
האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מכללת אורנים

מכללת אורנים

מיקום: חיפה והסביבה
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת עמק יזרעאל

מכללת עמק יזרעאל

מיקום: צפון,חיפה והסביבה

הכל על לימודי המזרח התיכון לתואר ראשון

לימודי תואר ראשון במזרחנות נחשבים לתחום מבוקש מאוד ורבים משתלבים בהם על מנת לרכוש השכלה אקדמית בסיסית ורחבה.לימודי המזרח התיכון, מקנים לסטודנטים ידע רב על התרבות האסלאמית, על ההיסטוריה של המזרח התיכון, וכיולת דיבור בסיסית בשפה עברית ספרותית. .

הלימודים מעניקים לסטודנטים ידע אקטואלי כללי נחוץ, שליטה ויכולת להבין ולנתח את המציאות היומיומית של עם ישראל וארץ ישראל ושל העולם כולו, המתמודד עם מלחמות תרבותיות רבות. לימודי מזרח תיכון הם לימודים משיקים לכמה תחומים: מדע המדינה, מדעי החברה, מדעי הרוח, היסטוריה, תרבויות ושפות, ממשל ופוליטיקה ויחסים בינלאומיים (יחב"ל).תחום לימודים זה מציע "קצת מכל דבר", ולנו, שחיים במזרח התיכון, יש כמובן עניין מיוחד בתחום. .

לימודי תואר ראשון במזרחנות נלמדים מגוון מסלולים: : תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון, תואר ראשון במזרחנות, תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון, תואר ראשון בערבית ואסלאם, תואר ראשון במזרח תיכון, תואר ראשון בישראל והמזרח התיכון ועוד. .

חשוב לציין כי לימודי מזרחנות לתואר ראשון אינם מקנים מקצוע פרקטי, כי אם השכלה כללית בלבד.משום כך, מומלץ לשלב תחום לימודים נוסף, המקנה תעסוקה פרקטית.אפשרויות מומלצות הן לימודי משפטים, יחסים בין לאומיים, תקשורת, כלכלה, או לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון. .

תוכנית הלימודים במסגרת לימודי תואר ראשון במזרחנות כוללים מגוון עצום של קורסים בתחומי עניים שוניפ, בניהם: תולדות הארצות המוסלמיות מראשית האיסלאם ועד ימינו; דת האיסלאם ומוסדותיה; התרבות במזרח התיכון ובמדינות המוסלמיות, לרבות פוליטיקה, דת, ממשל, תרבות, מגדר, משפט, פילוסופיה, מדעים, כלכלה, אמנות; התפתחותן החברתית של עמי וארצות האיסלאם; יחסי הגומלין וההשפעות ההדדיות של מדינות המזה"ת עם העולם המערבי; ההשפעה של האיסלאם על העולם המערבי וכן על מדינות העולם השלישי, שחלקן הגדול אימץ את דת האסלאם (למשל, מדינות במרכז אסיה, מדינות רבות באפריקה, תת היבשת ההודית, ספרד המוסלמית ועוד); היסטוריה של ארצות האיסלאם בימי הביניים ובעת החדשה; היסטוריה עולמית; לימודי יסוד בערבית; המזרח התיכון במאה העשרים; חקר היסטוריה; חקר תרבות; שיטות מחקר בהיסטוריוגרפיה במדעי התרבות ובמדעי החברה; תולדות אירופה; הקניית ידע בשפה הערבית הספרותית ועוד. .

משך הלימודים: לימודי מזרחנות אורכים שלוש שנים.בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A במזרחנות. .

תנאי קבלה: תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במזרחנות משתנים ממוסד למוסד.ברוב מוסדות הלימודים על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון במבחן הפסיכומטרי. על מנת לדעת בוודאות מהם תנאי הקבלה, יש לפנות ישירות לסוד הלימוד הרלוונטי. .

היכן ניתן ללמוד: לימודי תואר ראשון במזרחנות אפשריים במכללה האקדמית גליל מערבי, במכללת אחווה ובמכללת אורנים. .

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון יכולים להשתלב כחוקרים או יועצים במגוון גופים ממשלתיים, ארגונים פוליטיים, מכוני מחקר, חברות המקיימות קשרי מסחר ותרבות עם מדינות ערביות, או כעיתונאים בתקשורת.