בחירה קלה להשכלה

לימודי טיפול באמצעות בע"ח

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז

הכל על לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים לתואר ראשון

תחום הטיפול באמצעות בעלי חיים נקרא הינו חלק מתום הפסיכותרפיה הנקרא בשם זואותרפיה. סוג טיפול מסוג זה יעיל לילדים ומבוגרים כאחד הסובלים מקשיים פיסיים, נפשיים או רגשיים.

הטיפול שם דגש על חיזוק התנהגויות חיוביות, הפחתת הרגלים שליליים וחידוד החושים. יכולתם של בעלי חיים להעניק אהבה ללא תנאי מאפשרת למטופל לפעול מתוך תחושת ביטחון, קבלה ואהבה על אף הקשיים מהם הוא סובל. יתרון נוסף לסוג טיפול זה הוא ההשלכות שניתן לעשות על בעלי החיים, המאפשרים גילוי של רגשות שבמסגרת אחרת מתקשים המטופלים לגלותם.

לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים מכשירים מטפלים בשיטת ייחודית וחוויתית המאפשרת לבוגרים לעבוד כמטפלים במסגרות שונות.

לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים מלמדים כיצד להשתמש בבעל החיים כגורם מתווך אשר עליו משליך המטופל את התנהגותו וחוויותיו, ודרכו ללמוד כיצד להתמודד עם מצבים שונים ואתגרי חיים, תוך קבלה ללא תנאים.

התחום מתאים לאוהבי בעלי החיים, בעלי רגע מתחומים שכנים כגון: רפואה חינוך, פסיכולוגיה, ביולוגיה, עבודה סוציאלית וכד' נחשב ליתרון.

תוכנית הלימודים כוללת לימודים תיאורטים בשילוב עם התנסות מעשית. לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים כולל את התכנים הבאים: ביולוגיה, אנטומיה, פיסיולוגיה, חינוך, טיפול, שיקום, פסיכולוגיה, זואולוגיה, התנהגות בעלי חיים, עקרונות מנחים בטיפול דינאמי באמצעות בעלי חיים ואתיקה ועקרונות בסיסיים באחזקת פינת חי טיפולית.

משך הלימודים: לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים נמשכים בין 500-600 שעות לימוד.

תנאי קבלה: על מנת להקבל ללימודי טיפול בבעלי חיים ישנה דרישה להצגת תעודת תואר ראשון המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (תואר ישראלי או מחו"ל), רקע בפסיכולוגיה ומדעי החיים. בנוסף, על המועמדים לעבור ועדת קבלה מטעם מוסד הלימודים. *מועמדים שאינן בעלי תואר ראשון מתחום הפסיכולוגיה או מדעי החיים ייחוייבו לעבור השתלמות בשני תחומים אלה.

אפשרויות תעסוקה: מסיימי הלימודים יוכלו להשתלב במגוון מוקמות תעסוקה, כגון: בתי ספר, גני ילדים, מוסדות לחינוך מיוחד, מוסדות שיקום, בתי כלא ולעסוק בטיפול באמצעות בעלי חיים במגוון אוכלוסיות, כגון: ילדים, אסירים, אנשים בעלי מגבלויות נפשיות או פיזיות ועוד...