בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי יהדות

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי יהדות לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי יהדות כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי יהדות תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת תלפיות

מכללת תלפיות

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכון לנדר ירושלים

מכון לנדר ירושלים

מיקום: ירושלים והסביבה
מכון שכטר

מכון שכטר

מיקום: ירושלים והסביבה

הכל על לימודי יהדות לתואר ראשון

לימודי יהדות, הנקראים בחלק ממוסדות הלימוד לימודי מחשבת ישראל או לימודי מורשת ישראל, הם לימודים מרתקים בהם חוקרים את התפתחותה של המחשבה היהודית לאורך תקופות שונות בהיסטוריה, החל מתקופת התלמוד ועד לעידן המודרני.

לימודי יהדות כוללים מספר תארים המשתייכים לתחום זה, כגון: תואר ראשון ביהדות, תואר ראשון במקרא, תואר ראשון בפילוסופיה יהודית, תואר ראשון במחשבת ישראל ועוד...

תוכנית הלימודים מתמקדת בעיקר בפיתוח קריאה ביקורתית, על מנת לנתח ולפרש טקסטים יהודיים בצורה מעמיקה. מטרת הלימודים היא לערוך לסטודנטים היכרות נרחבת עם טקסטים לאורך הדורות (גמרא, מדרשים, כתבים של הוגים יהודיים מודרניים ועוד...)

אם אתם מתעניינים בעולם היהדות ורוצים להפוך את התחום הזה למקצוע לכל דבר ומבקשים להכיר בצורה נרחבת את המורשת היהדות – לימודי יהדות לתואר ראשון מיועדים לכם!

לימודי יהדות במכללות הם לימודים רב תחומיים הנושקים לתחומים רבים כגון: מדעי הרוח, מדעי החברה, היסטוריה, ארכיאולוגיה, ארץ ישראל, המזרח התיכון, גיאוגרפיה, לימודי דת, לימודי פולקלור, לימודי מקרא, ספרות חז"ל, פילוסופיה יהודית, תרגומים עתיקים ועוד..

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון ביהדות נמשכים שלוש שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A ביהדות ומחשבת ישראל, בהתאם למסלול ההתמחות.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ביהדות אינם גבוהים במיוחד. בכת זאת, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון במבחן הפסיכומטרי. על מנת לדעת בוודאות את הציונים הנדרשים, יש ליצור קשר ישיר עם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון ביהדות יכולים להשתלב בתחום המחקר על עולם היהדות. כמו גם, ניתן לעסוק בהוראה והדרכה וכמובן להמשיך ללימודי תואר שני.