בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי מדעי החיים

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי מדעי החיים לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי מדעי החיים כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי מדעי החיים תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מכללת ראשון לציון

מכללת ראשון לציון

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת אחווה

מכללת אחווה

מיקום: באר שבע והדרום
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת צפת

מכללת צפת

מיקום: צפון
מכללת נתניה

מכללת נתניה

מיקום: השרון והסביבה
מכללת הדסה

מכללת הדסה

מיקום: ירושלים והסביבה
מכללת רחובות

מכללת רחובות

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת בת ים

מכללת בת ים

מיקום: תל אביב והמרכז

הכל על לימודי מדעי החיים לתואר ראשון

מדעי החיים הם תחום חדש יחסית, אשר התפתחו מתחום מדעי הטבע בתחילת המאה העשרים. תחום מדעי החיים הוא רב תחומי ועוסק בביולוגיה, רפואה, כימיה, אקולוגיה ועוד...

לימודי מדעי החיים מתארים מחקר של ענפי מדעי הטבע והאורגניזמים השונים על פני כדור הארץ ועניקים ידע על השלכותיהם של היצורים והגופים החיים על הסביבה וזה על זה. מדעי החיים עוזרים גם בשמירה על הסביבה, בהתמודדות ומעינה של זיהום אוויר ובהגנה על איכות הסביבה בכלל. תחום מדעי החיים תורם לרפואה, לתעשיית התרופות, לתעשיית המזון להנדסה, לחקלאות העולמית, ולאנושות ככלל.

ניתן ללמוד את התחום כמסלול חג חוגי, או מסלול דו חוגי בשילוב עם תחומים אחרים כמו כלכלה וניהול, ביוטכנולוגיה, משפטים, ועוד. שילובים נפוצים כוללים לימודי מדעי החיים עם התמחות בביולוגיה, מדעי החיים ומדעי המחשב, מדעי החיים וניהול, מדעי החיים ופסיכולוגיה, רפואה ומדעי החיים, ביולוגיה ומדעי החיים, ומדעי החיים בשילוב עם לימודי אקולוגיה.

תוכנית הלימודים כוללת התנסות מעשית ע"י הגשת עבודה מחקרית במעבדות ביולוגיה. לימודי התנסות במעבדה הם בין השאר בתחומי אימונולוגיה, כימיה, גנטיקה, ביוטכנולוגיה של צמחים, ביולוגיה מולקולארית של התא, ועוד.

נושאי הלימוד במסגרת לימודי תואר ראשון במדעי החיים כוללת תחומים רבים, כגון: סיסטמאטיקה; המוח; הנדסה גנטית; מדעי ההתנהגות; אוקיאנוגרפיה; ביולוגיה סביבתית; מדעי הטבע (כימיה, מתמטיקה, פיסיקה ותכנות); פרוטאומיקה ( חקר חלבוני הגנים); אקולוגיה; גנטיקה; מדעי הצמח; ביוכימיה; ביולוגיה תאית; מיקרוביולוגיה; ביוכימיה; גנטיקה; בוטניקה; זואולוגיה; מיקרו-ביולוגיה ופיזיולוגיה.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון במדעי החיים אורכים שלוש שנים. בסיומם מוענקת לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A במדעי החיים.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במדעי החיים כוללים תעודת הבגרות מלאה, וציון בפסיכומטרי. על מנת לדעת פרטים נוספים יש ליצור קשר עם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון במדעי החיים יכולים להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים יותר. תארים אלה מכשירים את הסטודנטים בתחומי המחקר היישומי. בנוסף, בוגרי תואר ראשון במדעי החיים יוכלו להשתלב בתעשיות השונות, במעבדות מחקר רפואיים או באקדמיה, בחברות פרטיות, בהיי טק, בהוראה ועוד.