בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי מדעי הרוח

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי מדעי הרוח לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי מדעי הרוח כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי מדעי הרוח תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת אורנים

מכללת אורנים

מיקום: חיפה והסביבה
מכללת אחווה

מכללת אחווה

מיקום: באר שבע והדרום
מכללת פתח תקווה

מכללת פתח תקווה

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת ספיר

מכללת ספיר

מיקום: באר שבע והדרום

הכל על לימודי מדעי הרוח לתואר ראשון

תואר ראשון במדעי הרוח מקנה השכלה הומניסטית רחבה, ומקנה לסטודנטים כלים לחקור את עולם התרבות המודרני. בנוסף, הלימודים מטפחים חשיבה ביקורתית, וחדשנית, מתוך גישה השוואתית ללא שיפוט.

תחום מדעי הרוח משלב בתוכו נושאים רבים ומגוונים, כגון: פילוסופיה, ספרות, אמנות, תאולוגיה, לימודי דתות, בלשנות, שפות, לימודים קלאסיים, היסטוריה, ארכיאולוגיה ועוד.

בדרך כלל תואר זה מהוה תשתית חיובית להמשך לימודים מתקדמים - לימודי תואר שני. מאחר ותחום זה מאגד בתוכו תחומים רבים, ניתן להרחיב אופקים ולהתמקד במספר תחומים במקביל.

בפני הסטודנטים עומדת אפשרות בחירה בין תואר רב תחומי כללי המאפשר בניית מערכת אישית או תואר רב תחומי ספציפי המאפשר התמקדות בתחום אחד. חשוב להזכיר כי חוג הלימודים הנוסף יכול להיות גם הוא ממדעי הרוח, אך הוא חייב להיות חוג, ולא יכול להיות תוכנית רב תחומית מתחום מחקר אחר.

תואר ראשון במדעי הרוח הוא ברובו תיאורטי, ולא מקנה מקצוע מעשי, ולכן מומלץ לשלב את הלימודים עם תחום לימודים מעשי, כדוגמת גיאוגרפיה, כלכלה, מנהל עסקים או משפטים. האפשרות הפופולארי ביותר היא לימודי תעודת הוראה, המאפשרים להשתלב במערכת החינוך במגוון תפקידים.

תוכנית הלימודים לתואר אשון במדעי הרוח כוללת קורסים רבים במגוון רחב של נושאים, כגון: תרבות המערב, ספרות, פילוסופיה, אמנות, מוסיקה, היסטוריה, תרבות העת העתיקה, תרבות ימי הביניים והרנסאנס, תרבות העת החדשה, תולדות הפילוסופיה העתיקה, מדעי החברה, מדעי היהדות, תיאטרון, קולנוע, תקשורת, פוליטיקה וממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה, דמוקרטיה יישומית, היסטוריה של עם ישראל, לימודי המזרח התיכון, תיאולוגיה, שפות, לימודים קלאסיים, ארכאולוגיה, תולדות האומנות, תרבות, פילוסופיה יישומית, חינוך, היסטוריה כללית, מחשבת ישראל, קרימינולוגיה, גיאוגרפיה, פילוסופיה, בלשנות ועוד.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון במדעי הרוח אורכים שלוש שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A במדעי הרוח.

תנאי קבלה: לימודי תואר ראשון במדעי הרוח אינם מציבים רף גבוה לקבלה, עם זאת על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון במדעי הרוח יכולים להשתלב במגוון מקומות תעסוקה, כגון: משרדי ממשלה, הוצאה לאור וכתבי עת, עמותות וארגונים מהמגזר השלישי. עם זאת, מומלץ לשלב את הלימודים הם מקצוע פרקטי יותר, כמו מדעי המחשב, משפטים, סוציולוגיה וכו'.. על מנת להרחיב את האפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגרי התואר.