בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי מדעי התזונה

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי מדעי התזונה לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי מדעי התזונה כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי מדעי התזונה תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

מרכז אקדמי פרס

מרכז אקדמי פרס

מיקום: תל אביב והמרכז
אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת סולם

מכללת סולם

מיקום: השרון והסביבה,תל אביב והמרכז,באר שבע והדרום
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת תל חי

מכללת תל חי

מיקום: צפון

הכל על לימודי מדעי התזונה לתואר ראשון

תחום מדעי התזונה מוגדים כמדע החוקר את המזון ואת מרכיביו ובוחן את פעילותם ואת השפעתם ההדדית בעת בריאות ובעת מחלה. אורח החיים המודרני ותרבות השפע הביאו עימם גם מחלות, הקשורות בהשמנת יתר, הרגלי אכילה לא בריאים, צריכה מופרזת של קלוריות והימנעות מפעילות גופנית מספקת, ומעבר להשמנת יתר - גם לשלל מחלות כמו מחלות לב וכלי דם, רמות כולסטרול גבוהות וטריגליצרידים בדם, סכרת, דלקות מפרקים ואף סרטן, ועוד.

בשנים האחרונות עלתה המודעות הציבורית לתחום התזונה הנכונה, ויכולתה של תזונה להשפיע על מחלות או מניעתן של מחלות, כך הפך המקצוע לתחום מוכר והחל להתפתח ברמה המקצועית וברמה האקדמית. תחום מדעי התזונה כולל תחומים רבים כגון: התזונה הקלינית, הדיאטטית, חינוך תזונתי והתנהגות אכילה. הלימודים נחשבים לאיכותיים ומבוקשים המכשירים תזונאים ודיאטנים קליניים, אשר יטפלו במגוון בעיות של מצבי חולי שונים, יעניקו ייעוץ תזונתי לאנשים בריאים ועוד...

במסגרת לימודי מדעי התזונה ניתן למצוא את תחומי הלימוד הבאים: מדעי הטבע; מדעי החיים; מדעים מדויקים; מדעי החברה; ביוטכנולוגיה; מדעי הסביבה; כימיה; כימיה אורגנית; כימיה פיסיקלית; ביוכימיה; מתמטיקה; סטטיסטיקה; יישומי מחשב; פיסיקה; כימיה וביוכימיה של מזון; אנטומיה ופיסיולוגיה של האדם; גנטיקה; מדעי הצמח; מבוא לכלכלה; חקלאות מודרנית; מיקרוביולוגיה כללית; ביולוגיה; אבולוציה; אחסון פירות וירקות; מיקרוביולוגיה וסניטציה של מזון; אנליזה של מזון; טכנולוגיה והנדסת מזון; אריזה; אירוח; הכנת מזון; חישת מזון; פיסיקה וטכנולוגיה של מזון; חקיקה בתחום המזון; מים בתעשיית המזון ;ניהול שירותי מזון; גידול ירקות; איסום תבואות וזרעים; טיפול ומחזור פסולת חקלאית ועירונית; איכות מים השבחה והשבה; עקרונות התזונה של חיות המשק ועוד.

כמו כן, ניתן להתמחות בתחומי התזונה והדיאטה:
תזונה - הכשרת תזונאים עבור קידום הבריאות וטיפוחה, הקניית הרגלי צריכת המזון וכד'.
דיאטה - הכשרת דיאטנים להקניית הרגלי תזונה מתאימים לכלל האוכלוסייה עבור מצבים פיזיולוגיים שונים. בסיום התואר הראשון ניתן לעבור 6 חודשים של הכשרה מקצועית לתעודת "דיאטן קליני".

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון במדעי התזונה אורכים שלוש שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A במדעי התזונה.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון במדעי התזונה חייבים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון של 650 בפסיכומטרי.

אפשרויות תעסוקה: בעלי תואר ראשון במדעי התזונה יכולים להשתלב בחברות לייצור מזון, חברות לתוספי תזונה, במוסדות כמו בתי חולים, קופות חולים, ייעוץ פרטי. כמו כן, ניתן לעבוד כתזונאים, דיאטנים ועוד..