בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי מורשת ישראל

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי מורשת ישראל לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי מורשת ישראל כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי מורשת ישראל תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי מורשת ישראל לתואר ראשון

לימודי מורשת ישראל מעניקים לסטודנטים ידע רב על היהדות לאורך הדורות, החל מהספרות התלמודית והמדרשית ועד להגות היהודית של העידן המודרני. הלימודים שמים דגש על מספר נושאים מרכזיים, כגון: ההשקפות והזרמים הפילוסופיים ביהדות ומחוצה לה; האמונות והדעות ביהדות; והתפתחותם של הרעיונות הדתיים והפילוסופיים ביהדות וקשריהם עם ההשקפות הפילוסופיות והדתיות שמחוץ ליהדות.

לימודי תואר ראשון במחשבת ישראל שמים דגש על קריאה ביקורתית, ניתוח ופרשנות של טקסטים, החל מדפי גמרא או מדרשים וכלה בכתביהם של הוגים יהודים מודרניים. הלימודים מקנים לסטודנטים יכולת לעריכת מחקר אקדמי במדעי היהדות, ובנוסף, בחלק גדול ממוסדות הלימוד, מכשירים אותם לעבודה בתחום ההוראה במחשבת ישראל, יהדות ותושב"ע.

לימודי תואר ראשון במורשת ישראל משלבים קורסים בתחום של מחשבת ישראל עם קורסים בהיסטוריה של עם ישראל ובהיסטוריה וגיאוגרפיה של ארץ ישראל.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במורשת ישראל כוללת תחומים רבים ומגוונים, כמו האגדה וההלכה, הספרות הרבנית וסידור התפילה, תורת הסוד - תורת הסוד בתלמוד ובמדרש וספרות הקבלה, הפילוסופיה היהודית בימי הביניים - הגותו של הרמב"ם, המחשבה היהודית פילוסופיה יהודית ניאו-אפלטונית, ספר הכוזרי, ספרות הפולמוס היהודי-נוצרי, ספרות מוסרית יהודית בימי הביניים ועוד...

הלימודים מתאימים לכל מי שמתעניין בדת היהודית ורוצה להעמיק את ידיעותיו בתחום מורשת ומחשבת ישראל.

משך הלימודים: הלימודים לתואר ראשון במורשת ישראל אורכים בדרך כלל כשלוש שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A במורשת ישראל או במחשבת ישראל.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון במורשת ישראל חייבים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע של 70 לפחות.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי לימודי תואר ראשון במורשת ישראל יכולים לעסוק בהוראת המקצוע (מותנה בקבלת תעודת הוראה), ובחינוך יהודי בארץ ובחו"ל. ניתן כמובן להמשיך ללימודי תואר שני ושלישי במקצוע, ולאחר מכן לעסוק במחקר.