בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי משפטים ערב

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי משפטים ערב לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי משפטים ערב כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


משפטים - לימודי ערב

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אקדמי פרס

מרכז אקדמי פרס

מיקום: תל אביב והמרכז
המרכז האקדמי למשפט ועסקים

המרכז האקדמי למשפט ועסקים

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת שערי משפט

מכללת שערי משפט

מיקום: השרון והסביבה
המרכז האקדמי כרמל

המרכז האקדמי כרמל

מיקום: חיפה והסביבה
מכללת נתניה

מכללת נתניה

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי משפטים ערב לתואר ראשון

תואר ראשון במשפטים נחשב לאחר התחומים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי בישראל, ומדי שנה מושבעים מאוד עורכי דין חדשים.

בשל הביקוש הרב, מכללות רבות מציעות לימודי ערב במשפטים ברמה אקדמית גבוהה. הלימודים מתאימים לאנשים עובדים, לבעלי משפחות ולאוכלוסיות נוספות המעוניינות ללמוד במסגרת של לימודי ערב.

לימודים במסלול זה מאפשרים שילוב של לימודים ועבודה, כאשר תוכנית לימודי תואר ראשון במשפטים בנויה תוך התחשבות במסגרות החיים השונות.

המסלול משלב לימודים עיוניים ברמה גבוהה אודות חקיקה ופסיקה, מושגים מעולם המשפט, שיטות משפטיות שונות, כלים למחקר ועוד. כמו כן הלימודים כוללים התנסות מעשית רבה. יש לציין כי אין הבדל בין מסלולי בוקר לבין מסלולי ערב בסוג התואר או בחומרי הלימוד.

ההבדל היחידי בין לימודי ערב לבוקר הוא בריכוז שעות הלימודים – כאשר יום הלימוד במסלול ערב הוא יום שישי.

תוכנית לימודי תואר ראשון במשפטים כוללת מגוון רחב של נושאים מעולם המשפטים, כגון: תורת המשפט, עקרונות בהתנהגות, משפט עברי, משפט בינלאומי פומבי, משפט פלילי, משפט חוקתי, דיני עונשין, דיני חוזים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט בינלאומי, סדר דין אזרחי, דיני תאגידים, סדר דין פלילי ועוד.

כמו כן, תוכנית הלימודים כוללת גם תגול מעשי על מנת ליישם ולתרגל את החומר הנלמד בשיעורים. על מנת לקבל רישיון לעריכת דין כלסטודנט מחוייב לעבור התמחות של שנה ולהבחן במבחני לשכת עורכי הדין.

משך הלימודים: לימודי משפטים לתואר ראשון, גם במסלול בוקר וגם במסלול ערב, אורכים כשלוש וחצי שנים. בסיום הלימודים, ולאחר סיום תקופת ההתמחות ומעבר המבחן תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון LL.B במשפטים.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד. בחלק מהמוסדות מסתפקים רק בציון בפסיכומטרי, ובאחרים ישנו צורך בציון משוקלל של המבחן הפסיכומטרי ושל ממוצע תעודת הבגות.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון במשפטים יכולים להשתלב בתפקידי מפתח ניהוליים במגזר הפרטי והציבורי, בעולם העסקים, במשרדי הממשלה, בתחום המסחרי ועוד... כמו כן, ישנה אפשרות להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים LL.M.