בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי נשים

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי נשים לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי נשים כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי נשים תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי נשים לתואר ראשון

מגדר – מושג הבא לציין אבחנה וחלוקה בין נשים לגברים שמקורן בחברה ובתרבות ולא בביולוגיה ובפיזיולוגיה. תחום המגדר מתעסק בתפקידים המיועדים לגברים ולנשים, כיצד עליהם להתנהג ולהיראות ועוד. תחום המגדר הינו תחום אקדמי חדש יחסית.

לימודי נשים עוסקים בתהליכי הבנייה הסוציולוגיים, הפסיכולוגיים, הכלכליים, הפוליטיים, המשפטיים וההיסטוריים חברתיים בנושא מקומן של הנשים בחברה. בעבר תחום המדגר היה פשוט יחסית – התחום ריכז את כל האבחנות החברתיות בין נשים לגברים והגדיר את חובותיה ומאפייניה של האישה. כיום, תחום הלימודים התפתח והפך לתחום מקיף העוסק בתחומים אקטואליים, רגישים ומהותיים בתרבות האנושית כולה.

לימודי נשים לתואר ראשון משלבים תחומים מגוונים במדעי הרוח, מדעי החברה והאמנויות, כגון: היסטוריה, אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, תקשורת, כלכלה, מדעי המדינה, ביולוגיה, ספרות, קולנוע, אמנות, פילוסופיה, חינוך ומשפטים. וזאת על מנת שיהיה ניתן לחקור בצורה יסודית את ההשלכות השונות הנובעות מהעלמתו של הקול הנשי בחברה.

תואר ראשון בלימודי נשים נלמד בכמה אוניברסיטאות ומכללות, כאשר בחלקן הוא נלמד כחוג משני במסלולים בהם החוגים הראשיים הינם סוציולוגיה / אנתרופולוגיה.

קורסים המוצעים במסגרת לימודי הבחירה בתואר ראשון בנשים ומגדר הם רבים ומגוונים, ובהם הפוליטיקה של מיניות ותקשורת, הזהות, פוליטיקה ונשים פלסטינאיות בישראל, מעמד הגבר בסביבה פמיניסטית, פוליטיקה ומגדר בקרב יהודי האימפריה העותומאנית, ביולוגיה ומגדר, ביוגרפיה ואוטוביוגרפיה נשית בקולנוע הישראלי, ניתוח סרטים בנושא נשים בעולם הערבי והאסלאם, פמיניזם צרפתי עכשווי, היבטים בהיסטוריה של המיניות באירופה בימי הביניים ובראשית העת החדשה, ויבטים חברתיים של רפואה, מגדר ופריון.

משך הלימודים: לימודי נשים לתואר ראשון נמשכים שלוש שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בנשים ומגדר.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה ללימודי נשים משתנים ממוסד למוסד. ברורב המוסדות על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון במבחן הפסיכומטרי. על מנת לדעת בוודאות מהם הציונים הנדרשים, יש ליצור קשר ישירות עם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון בלימודי נשים ומגדר יכולים להשתלב במשרדי ממשלה או עיריות המקדמות את מעמד האישה, בארגונים ציבוריים המקדמים שינוי חברתי, או בכל מקום הדורש תואר ראשון כתנאי קבלה.