בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי סטטיסטיקה

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי סטטיסטיקה כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי סטטיסטיקה תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון

תחום הסטטיסטיקה הוא תחום העוסק בהצגת מסקנות כמותיות על ידי איסוף נתונים והצגתם על פי ממצאים. השיטות הסטטיסטיות מאפשרות לאמוד נתונים ועל ידי כך ניתן לקבל תמונה מצב רלוונטית. השימושים בסטטיסטיקה נרחבים ומשיקים כמעט לכל תחום אפשרי.

הסטטיסטיקה משמשת אנשים בתחומים רבים, כגון: פסיכולוגיה, רפואה, ביולוגיה, היי-טק, ניהול, חינוך, חקלאות, עבודה סוציאלית, פיסיקה, כלכלה וניהול ועוד תחומים רבים.

גם ארגונים ממשלתיים וגופים מסחריים נעזרים בשיטות הסטטיסטיות לצורך התייעלות ארגונית והסקת מסקנות מתבקשות, על המצב הכלכלי והן המצב הארגוני בחברה. הלימודים מקנים ידע תיאורטי ויישומי במדעי הסטטיסטיקה.

לימודי סטטיסטיקה משוייכים לעיתים קרובות לפקולטה למתמטיקה, על אף שלמעשה סטטיסטיקה איננה תחום מתמטי. לימודי סטטיסטיקה דורשים יכולת חשיבה אנליטית, עיסוק רב עם נוסחאות ומספרים, ושימוש קבוע ביכולות מתמטיות שונות. על כן, נכון יהיה לומר כי לימודי סטטיסטיקה יתאימו במיוחד לאלו המפגינים יכולות מתמטיות טובות.

לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה נלמדים במגוון מסלולים (חד חוגי מורחב או דו חוגי). כמו כן ניתן ללמוד לימודי סטטיסטיקה יחד עם תעודת הוראה. כמות האנשים הפונים ללמוד תואר זה קטנה לעומת הביקוש בארץ ובעולם.

לימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון מכשירים אנשי מקצוע בתחום הסטטיסטיקה וההסתברות, ומעניקים לסטודנטים כלים ומיומנויות שימשו אותם במסגרת מחקריהם, לימודיהם או תעסוקתם העתידית.

במהלך הלימודים, על הסטודנטים לבחור את הנושאים המעניינים אותם ולהרחיב ולהתמקצע בהם לאורך התואר. בלימודי סטטיסטיקה לתואר ראשון נכללים, בין היתר, הנושאים הבאים: הסתברות, הסקה סטטיסטית, פיננסים, תורת הקבוצות, סטטיסטיקה יישומית, טופולוגיה, מבנים אלגבריים, חשבון אינפיניטסימלי, תוכנות סטטיסטיות, מודלים סטטיסטיים, אנליזה מתמטית ועוד.

משך הלימודים: תואר ראשון בסטטיסטיקה נלמד במשך שלוש שנים. בסיום תקופת הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בסטטיסטיקה.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה כוללים הצגת תעודת בגרות מלאה עם ציון של 70 במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל או 65 ברמה של 5 יח"ל, וציון פסיכומטרי.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי החוג לסטטיסטיקה יכולים להשתלב במגוון תחומים בהם יש דרישה לאנשי מקצוע בסטטיסטיקה, כגון: תחום ההי- טק , התעשייה, הכלכלה, המחשבים, הפיזיקה הפסיכולוגיה ועוד.

בנוסף יוכלו הבוגרים לעבוד בחברות יעוץ סטטיסטי בתחומי מדעי החברה ועריכת סקרים. כמו כן ישנה אפשרות תעסוקה בבנקים וחברות תרופות.