בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי ספרות

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי ספרות לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי ספרות כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי ספרות תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מכללת אורנים

מכללת אורנים

מיקום: חיפה והסביבה
מכללת פתח תקווה

מכללת פתח תקווה

מיקום: תל אביב והמרכז
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי ספרות לתואר ראשון

הספרות מאגדת בתוכה יצירות אומנותיות המובעות באמצעות מילים כתובות. סביב הספרות ואודותיה התפתחו תיאוריות שונות המתייחסות לספרות, לתולדותיה, למאפייניה, לאופיה האונטולוגי, לאופי הפרשנות שלה ועוד...

תחום הספרות נחשב לאחד מתחומי האמנות העתיקים ביותר הנלמד באקדמיה. לימודי תואר ראשון בספרות עוסקים בשני הסוגים של אנשי הספרות – הסופרים והחוקרים. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים שיעזרו להם לנתוח טקסטים ספרותיים, לבחון את השלכותיהם של התקופה בה חי הסופר. בנוסף, הלימודים מפתחים את יכולתם הביקורתית של הסטודנטים וחושפים אותם לתיאוריות ספרותיות, שיטות כתיבה ספרותיות ועוד...

לימודי תואר ראשון בספרות נלמדים בשני מסלולים אפשריים: חג חוגיים מורחבים או לימודים דו חוגיים המשלבים מקצוע נוסף בנוסף ללימודי הספרות. הסטודנטים ראשיים לבחור את מסלול הלימודים המעניין אותו מתוך מגוון רחב של מסלולים אפשריים: ספרות כללית; ספרות עברית; ספרות עם ישראל; ספרות עולם; שפה וספרות אנגלית; סיפרות אמריקאית; ספרות משווה; שפה וספרות ערבית; שפה וספרות צרפתית ועוד. כמו כן, ניתן לשלב את לימודי התואר עם לימודי תעודת הוראה.

הלימודים מקנים לסטודנטים מושגי יסוד בתורת הספרות, בראייה היסטורית כוללת על תקופות שונות, יצירות ומחברים מרכזיים בספרות ועוד..

תוכנית הלימודים כוללת תחומים רבים ומגוונים, כגון: התקופה המודרנית בשירה, לימודי מגדר, ספרות נשים ותיאוריות פמינסטיות; תורת הספרות ויחסי הגומלין בין ספרות לאמנות;דרמה ורומן; מיתולוגיה השוואתית; השפעת המורשת היהודית על ספרות המערב; תורת האסתטיקה ותולדות הספרות; ספרות המדרש והאגדה,תורת הספרות: פואטיקה, חברה ותרבות, תורת התרגום ותרגום מעשי; לימודי היסטוריה בקורתית, זרמים, אסכולות ויצירות של ספרויות שונות בתקופת; מורשת התרבות העתיקה והשלכותיה על הספרות בימינו; ספרות עברית: ספרות עברית לדורותיה, ספרות עם ישראל, תרבות יהודית, סיפרות מתקופת המקרא, ספרות ימי הביניים, ספרות היידיש והלדינו, ספרות החסידות וההשכלה, ספרות עממית וספרות עברית בת זמננו, מודרנית ופוסט מודרנית ועוד.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בספרות מתפרשים על פני שלוש שנים. בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בספרות.

תנאי קבלה: מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר ראשון בספרות חייבים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, עם ציון של 80 לפחות בספרות, וציון פסיכומטרי של 550 לפחות.

אפשרויות תעסוקה: לימודי ספרות לתואר ראשון אינם מעניקים לבוגרים תואר מקצועי מוגדר. עם זאת, הבוגרים יכולים להשתלב בתחום ההוראה והחינוך ולהמשיך ללמוד לקראת תואר שני בספרות על מנת שיוכלו לעסוק במחקר.