בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי עיתונות

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי עיתונות לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי עיתונות כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי עיתונות תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
מכללת עמק יזרעאל

מכללת עמק יזרעאל

מיקום: צפון,חיפה והסביבה
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
מכללת נתניה

מכללת נתניה

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי עיתונות לתואר ראשון

עיתונאות היא הדרך בה מועבר רוב המידע בעולם המודרני.בשנים האחרונות נראה כי העיתונות המודפסת נמצאת בירידה בשל העלייה בכוחה של רשת האינטרנט, אך הביקוש ההולך וגדל ללימודי עיתונאות מראה כי תחום העיתונות נמצא בעלייה מתמדת ומתפתח מאוד בשנים האחרונות.

לימודי עיתונאות ותקשורת מיועדים לכל מי שרוצה להשתלב בתחום התקשורת, ולעצב את פני המדיה. לימודי עיתונאות שואפים להקנות לתלמידים את כל מה שדרוש כדי להופכם לעיתונאים ממולחים ומצליחים.כך, בין היתר, מקנים הלימודים ידע עיוני ומעשי בתקשורת ועיתונאות וכן כלים ומיומנויות נחוצים אחרים.התלמידים ישלטו בתהליכים ובמושגים בתקשורת - גם בעיתונות, רדיו, טלוויזיה וגם ברמת התקשורת הבין אישית בין יחידים ובקבוצות.

במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לקשת רחבה של נושאים מרתקים, וזוכים להצצה אל עולם דינאמי ומאתגר.

תוכנית הלימודים כוללת מגוון נושאים בתחום רבים ומגוונים, כגון: עיתונות כתובה ומשודרת, תקשורת פוליטית ושכנוע, תקשורת כתרבות פופולרית, השיח, תקשורת בין אישית, ציבורית ומתווכת, שימושי מחשב בתקשורת, תקשורת חזותית, עריכת ידיעות, יסודות הרדיו, סינון מידע, תקשורת המונים, שידור ועריכה, ריאיון, כתיבה, שידור מהשטח ועוד.

חלק נוסף מלימודי עיתונות הינו התנסות מעשית, המאפשרת להתנסות בעבודתו של איש תקשורת. החלק המעשי כולל ניתוח ביקורתי של עיתונים יומיים, הכרה לעומק של דסק חדשות בעיתון, מלאכת נתינת הכותרות, לימוד עיוני ומעשי של עבודת כתב הטלוויזיה, התנהגות מול מצלמה, עריכת ידיעות בזמן אמיתי, תורת הריאיון, הפעלת המחשב ככלי עבודה של העיתונאי, יסודות העריכה, טכניקות של ראיונות, מקורות מידע חדשים ודרכי גישה אליהם, שידור ועריכה ברדיו ובטלוויזיה, תקשורת ורטוריקה הינם חלק מהתחומים בהם עוסק עיתונאי.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בעיתונות נמשך שלוש שנים.בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בעיתונות.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בעיתונות משתנים ממוסד למוסד.בדרך כלל תנאי הקבלה כוללים שקלול ציון הבחינה הפסיכומטרית עם ממוצע ציוני הבגרות ולעיתים נדרש גם ראיון קבלה.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון בעיתונות יכולים להקבל למערכות העיתונים בישראל או לאחר מאתרי האינטרנט הגדולים.ישנה אפשרות לפתח קריירה בעולם יחסי הציבור או הפרסום.