בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי פילוסופיה

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי פילוסופיה לתואר ראשון?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע מקיף בתחום לימודי פילוסופיה כגון תנאי קבלה, שכר לימוד ועוד.


לימודי פילוסופיה תואר ראשון

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז
האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה

מיקום: כל הארץ
מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה

הכל על לימודי פילוסופיה לתואר ראשון

פילוספיה היא מילה ביוונית ופירושה " אהבת החכמה".הפילוסופיה היא תחום עתיק יומין שמקורו ביוון העתיקה אשר חוקרת את מהותו של האדם והעולם בו הוא נמצא, מוסריות האדם, קיומו של האל ומהותו, השפה, השכל ודרך התייחסותו של האדם לעולם סביבו.

הפילוסופיה מתחלקת למגוון תחומים: תורת ההיגיון, תורת המידות, מטאפילוסופיה, מטאפיזיקה, האפיסטמולוגיה, פוליטיקה ואסתטיקה.

לימודי תואר ראשון בפילוסופיה מעניק לסטודנטים ידע נרחב על השפעתה של הפילוסופיה על החברה האנושית – הסטודנטים מנתנים כתבים ממיטב הפילוסופים, תוך ביצוע השלכה של המודלים הפילוסופיים על תחומי החיים בחברה המודרנית.כלים אלה מאפשרים לסטודנטים לבחון שאלות מהותיות בנושאים הנוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו.

תואר הראשון בפילוסופיה הסטודנטים תחילה מקבלים רקע כללי.לאחר מכן הם ממשיכים ללמוד לעומק נושאים ספציפיים ורוכשים כלים שיאפשרו להם לנתח בעיות פילוסופיות סבוכות, כאשר הם בוחרים את התחומים בהם יתמחו.

לקראת סוף התואר התלמידים נדרשים להגיש עבודות סמינריון, כאשר המטרה היא לבחור שאלה או בעיה פילוסופית מסוימת אותה הם רוצים לחקור ולהציע לה פתרונות.

תוכנית הלימודים לתואר ראשון בפילוסופיה כללית מיועדים להשגת מספר מטרות: הקניית ידע בשיטות הפילוסופיות העקריות; הקניית יכולת לקרוא באופן עצמאי טקסט פילוסופי ולבחון שיקולי דעת פילוסופיים; הכרת מושגי יסוד, שיטות ותחומים שונים בפילוסופיה; הצגת תורותיהם ומפעלם של גדולי הפילוסופים הקלאסיים והמודרניים; פיתוח כלי-ניתוח ומחשבה ביקורתית תוך התמודדות עם בעיות פילוסופיות שונות אצל התלמיד; הקניית ידע והבנה בפילוסופיה לתקופותיה ולתחומיה השונים; פיתוח כישורים הדרושים לעיון בספרות הפילוסופית ולעיסוק עצמאי בבעיות פילוסופיות אצל הסטודנטים; חשיפה לתחום הביואתיקה בהקשר פילוסופי- תחום הדעת המוקדש לשאלות של מוסר וערכים בהקשר של מדעי החיים המודרניים, בייחוד בכל הנוגע לרפואה, שרותי בריאות, גנטיקה וביולוגיה אנושית ועוד.

משך הלימודים: לימודי תואר ראשון בפילוסופיה אורכים שלוש שנים.בסיום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת תואר ראשון B.A בפילוסופיה.

תנאי קבלה: תנאי הקבלה לתואר ראשון בפילוסופיה משתנים בהתאם לביקוש ולמוסד הלימודים.בדרך כלל תנאי הקבלה כוללים ציון משולב, המורכז מציוני תעודת הבגרות וציון פסיכומטרי.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר ראשון בפילוסופיה יוכלו להשתלב בהוראה, במחקר, בעריכה, באמצעי התקשורת ובמינהל ציבורי ופרטי.