בחירה קלה להשכלה

מידע על לימודי מקרקעין

מעוניינים לקבל מידע בתחום לימודי מקרקעין לתואר שני?

קיבצנו עבורכם מספר מכללות ומוסדות לימוד המציעים את תחום הלימוד המבוקש.

תוכלו למלא פרטים ולסמן מספר מוסדות לימוד שמהם תרצו לקבל מידע בתחום לימודי מקרקעין כגון תנאי קבלה, שכר לימוד לתואר ועוד.


לימודי מקרקעין תואר שני

הרשם לקבלת פרטים

מלא פרטים לקבלת מידע מיועץ לימודים

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מרכז אוניברסיטאי אריאל בשומרון

מיקום: השרון והסביבה
אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב

מיקום: תל אביב והמרכז

הכל על לימודי מקרקעין לתואר שני

תואר שני במקרקעין נחשב לתחום מבוקש מאוד בישראל מהסיבה הפשוטה הישראל היא בעלת צפיפות אוכלוסין רבה, מחירי מקרקעין גבוהים ומערכת מורכבת של חוקים ומיסים החלים במיוחד על הקרקעין. להחלטות בנושא מקרקעין יש בישראל השלכות כלכליות, סביבתיות ואף חברתיות מרחיקות לכת.

תואר שני במקרקעין מתאים לאקדמאים מתחומי ההנדסה, המשפטים, הגיאוגרפיה, הכלכלה, מדעי הטבע, ארכיטקטורה ואדריכלות נוף, ראיית חשבון, מדעי החברה ומנהל עסקים. מטרת לימודי המקרקעין היא להעמיק את ידיעותיהם של הסטודנטים בתחום, ולאפשר להם להתמחות מעשית-מקצועית או עיונית-מחקרית בתחום לימודיהם.

חשוב לציין כי צוות המרצים כולל מרצים מובילים מהפקולטה להנדסה אזרחית, המסלול לתכנון ערים ואזורים שבפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים וכן שמאים ומשפטנים בכירים. הלימודים לתואר שני במקרקעין מתבצעים בשיטת ה"צבירה", כלומר הסטודנט צובר נקודות זכות על פי הקרוסים שהוא בוחר ללמוד. שיטה זו מאפשרת גמישות מרבית בהתאמת קצב הלימודים של הסטודנט ליכולתו ואפשרויותיו.

תוכנית הלימודים כוללת מגוון עשיר של נושאים וקורסים מרתקים במיוחד, כגון: נושאים נבחרים בכלכלת מקרקעין, כלכלה למתכננים, שמאות מקרקעין, ניהול פיננסי בחברת בניה, מבוא לתכנון ערים ואזורים, כלכלה הנדסית בבניה, מיסוי מקרקעין, היבטים מתקדמים בקדסטר, עקרונות בהערכת שווי מקרקעין, מדיניות קרקעית ויזם הפיתוח הפרטי, מערכות מידע גיאוגרפי, מבוא להיבטים משפטיים ומנהליים בתכנון, כלכלה עירונית ואזורית, סדנה בהערכת שווי מקרקעין וסמינר מתקדם בלימודי מקרקעין ועוד...

קיימים שני מסלולי לימוד אפשריים:
מסלול מחקרי – כולל הגשת עבודת גמר (תיזה), ומאפשר להמשיך ללימודי תואר שלישי.
מסלול לא מחקרי – אינו כולל הגשת עבודת גמר, אינו מאפשר המשך לימודי תואר שלישי.

תנאי קבלה: על המועמדים ללימודי תואר שני במקרקעין להציג תואר ראשון בהנדסה, עם ממוצא ציונים של 75 לפחות. לבעלי תוארים אחרים שלא מתחומי ההנדסה – עמידה בוועדת הקבלה האקדמית ממוצא הציונים של 80 ומעלה.

משך הלימודים: לימודי תואר שני במקרקעין אורכים כשנתיים. יש לציין כי משך הלימודים אינו כולל את פרוייקט הגמר המוגש בשנה השלישית ללימודים. לאחר סיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת MRE בהתמחות במקרקעין.

היכן ניתן ללמוד: לימודי תואר שני במקרקעין אפשריין בטכניון- היחידה ללמודי המשך ואוניברסיטת חיפה.

אפשרויות תעסוקה: בוגרי תואר שני במקרקעין יוכלו להשתלב במשרות בתחום המקרקעין במוסדות ציבוריים, רשויות ממשלתיות, עיריות ומועצות מקומיות, מינהל מקרקעי ישראל, חברות המספקות תשתיות, חברות נדל"ן ועוד...